Logitech K480: тастатура за пишување на iPhone, iPad и Mac истовремено

Секој ден a еден куп додатоци за iPhone чии квалитети се многу слични на другите, за кои веќе знаеме, практично е невозможно да ги добиеме сите на насловната страница. Затоа, ние секогаш резервираме страница за оние кои заслужуваат специфично споменување поради цената, новите карактеристики или извонредниот дизајн. И мислам за малку од сè што треба да зборуваме за Logitech K480.

На прв поглед, Logitech K480 Тоа е уште една тастатура како и многу други што ја имаме на располагање на пазарот. Сепак, покрај дизајнот што би можеле да го квалификуваме како модерен и различен од вообичаениот, има една работа што ја прави до совршенство. Со него ќе можете да пишувате истовремено на iPhone, iPad и Mac. Иако може да биде алатка што не дава премногу практична смисла во секое време од денот, не може да се одрече дека треба да се направи експеримент или одредено временските точки можат да бидат корисни.

Покрај тоа, во секој случај, можноста за истовремено пишување на iPhone, iPad и Mac е само една од квалитетите на тастатурата Logitech K480. Всушност, може да работи како и секоја друга нормална тастатура, па ако сакате, само користете ја како таква. Друга работа што ни се допадна, уште повеќе со оглед на уникатноста на функцијата и компатибилноста со Apple е цената. Овој додаток ќе чини 51,99 € на пазарот. Неговото лансирање ќе биде од октомври.

Она што беше iousубопитно е дека и покрај фактот дека горенаведените информации се официјални, на веб-страницата на компанијата ја гледаме наведена за 54,99 €. Дали тоа ќе бидат трошоците за испорака? Или грешка без повеќе што ќе ја поправат веднаш штом ќе се претстават на пазарот до Logitech k480?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.