Мофи лансира нови надворешни батерии со Lightning порта и MFi сертификација

Знаете колку многу сакаме додатоци за iDevices. Додатоци кои ни овозможуваат да направиме уште повеќе со уредите на Apple. Денес ви донесуваме нова надворешна батерија со која ќе ги полниме нашите iDevices кога ќе ни треба и се наоѓаме без никаков приклучок (или дури и ако сме го заборавиле полначот за iPhone или iPad дома), и тоа го правиме рака под рака со една од најважните компании за додатоци за iDevices.

Мофи штотуку лансираше нов асортиман на надворешни батерии, или преносни, со молња порта на iDevices y Сертификација за MFi (Направено за iPhone). По скокот, ви ги даваме сите детали за оваа нова палета на батерии што ќе ви бидат корисни за летото.

Без сомнение, најинтересното кај овие батерии е тоа Вклучува кабел за молња со кој можеме да ги полниме нашите iDevices (Исто така, обезбедува 10W моќност на уредите што ги полниме), тие исто така вклучуваат влез Молња, така што го користиме истиот кабел на нашите iDevices за да ја наполниме самата батерија, нешто што не ги вклучува сите батерии и што ќе ја олесни подвижноста.

  • Приоритет + ® Полнење - Многу интересна карактеристика бидејќи можеме да ја поврземе батеријата на Мофи со полнач, а истовремено со iPhone. Батеријата ќе го полни iPhone-от и потоа ќе се наполни самата.
  • LED индикатор за напојување - Знајте го статусот на батеријата пред да ја однесете од дома, нешто многу интересно за да избегнете носење батерија со мало полнење.
  • Овластен троен тест литиум-полимерни батерии - Сертификацијата на батеријата обезбедува постојан проток на полнење.

Овие нови батерии се продаваат и на веб-страницата на Мофи и на „Епл продавницата“ со цени кои се движат од 79,95 € до 99,95 € во случај на 10,000 mAh тоа ќе ни даде уште повеќе трошоци во споредба со поевтиниот кој има 6000 mAh. Значи, знаете, нови додатоци кои несомнено ќе ни се најдат каде и да одиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.