Moshi Sette Q и Flexto, за да ги наполните сите ваши уреди

Тестиравме Доки на Моши Sette Q и Flexto, еден безжичен приклучок со повеќе уреди и еден за Apple Watch кои совршено се комбинираат за да го решат проблемот со полнење на сите ваши уреди на Apple.

Моши Сете П, стил и моќ

Базата за полнење Seti Q на Моши ни овозможува безжично полнење на два уреди со максимална моќност од 15W во секоја позиција, но вклучува и USB-A точка со која, со помош на кабел, можеме да наполниме друг дополнителен уред. За да постигнеме максимална моќност на полнење, ќе ни треба адаптер за напојување од 45W. Во случај нашиот уред да е iPhone, ќе бидеме ограничени (засега) на 7,5W, што е максимумот што Apple го дозволува полначи, освен официјалниот MagSafe. Основата го вклучува USB-C кабелот, но не и адаптерот за напојување, иако постои опција да го додадете со плаќање малку повеќе.

Дизајнот на базата за полнење Sette Q го следи стилот на најновите полначи Моши, со метален финиш на основата, текстилна горна површина и силиконски прстен што го одржува уредот безбеден без ризик од лизгање додека се полни. Во основата имаме два силиконски дискови за да не ја оштетиме површината каде што ја поставувате основата. Дискретното лого на Моши и два силиконски крстови што ги означуваат двете точки за полнење го комплетираат овој уред со одлични завршетоци и елегантен и дискретен дизајн. Операцијата е очекувано, без опасно прегревање за нашиот мобилен телефонНа Не само што можете да наполните iPhone, туку и секој уред компатибилен со стандардот Qi важи, вклучувајќи AirPods и телефони со Android или слушалки од други брендови.

Моши Флекто, пренослив полнач за Apple Watch

Полначот Moshi Flekto е идеален за полнење на нашиот Apple Watch насекаде. Неговиот компактен дизајн, многу лесен и вклучува с everything што ви треба тој е паметно дизајниран така што буквално можеме да го користиме секаде каде што има достапна USB-A порта. Изработена од пластика, вклучува диск за полнење за Apple Watch, а кога е преклопен е толку мал што се вклопува во секој џеб. Совршено е да го носите во вашиот ранец или торба на кое било од вашите патувања, дури и на работа.

Можеме да го искористиме за да ја комплетираме основата Sette Q, поврзувајќи го полначот Flekto со предната USB -портаНа овој начин, ќе имаме основа за нашиот iPhone, AirPods и Appel Watch, кои исто така можеме да ги носиме удобно при секое патување благодарение на дизајнот на преклопување Flekto и рамниот дизајн Sette Q. Тие се две додатоци кои совршено можат да се користат независно , но тие се спојуваат беспрекорно заедно.

10 години гаранција

Малку брендови можат да бидат сигурни во квалитетот на нивните производи како Моши, толку многу што ако ги регистрираме производите на вашата веб -страница (линк) ќе добиеме десет години гаранцијаНа Не знам за друг бренд што нуди нешто слично.

Мислење на уредникот

Моши ни нуди две решенија за полнење за нашите уреди на Apple. Базата Sette Q нуди моќност до 15W во две станици за полнење, со USB порта која овозможува уште еден дополнителен уред, со дизајн и квалитет на материјали на ниво на бренд како Моши. Полначот Flekto за Apple Watch совршено се комбинира со основата Sette Q, или сам, што е одлична опција за оние на кои им е потребен мал и разноврсен преносен полнач. Ги имате достапни на официјалната веб -страница на Моши (линк) и наскоро во други онлајн продавници како што се Macníficos (линк), каде што имате други производи од каталогот на брендот.

 • Base Sette Q за 99 € (линк)
 • Flekto полнач за 54,95 € (линк)
Sette Q и Flekto
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
99 a 54,95
 • 80%

 • Sette Q и Flekto
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена: 1 септември на 2021
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Квалитетен дизајн и завршна обработка
 • Полнете до 3 уреди истовремено
 • Мал преклопен полнач на Apple Watch
 • Нема прегревање

Contras

 • База за полнење без адаптер за напојување

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.