Mujjo ги лансира своите стилски кожни футроли за сите iPhone 12

Новите футроли „Муџјо“ за новиот „Ајфон 12“

Лансирање на iPhone 12 дојде со нови навлаки и додатоци украсени во воскреснатиот стандард MagSafe. Интеграцијата на магнети и калеми на задниот дел од терминалот откри нов начин на интегрирање на кориците. Во моментов, Apple ја продава силиконската кутија во различни бои компатибилни со безжичниот полнач MagSafe. Покрај тоа, на 6 ноември, кожените куќишта MagSafe за кои многу луѓе со нетрпение очекуваат ќе бидат пуштени во продажба. Сепак, не сите случаи треба да бидат од Apple. Тоа е случај на куќишта од муџо, некои корици дизајнирани во четири бои и два модела со прифатлива цена и една недела пред лансирањето на кожни куфери од Apple. Ние ви ги покажуваме!

Кожни куфери iPhone 12

Украсете го вашиот iPhone 12 со овие кожни футроли од Муџо

Останувајќи се на нашиот дух да создаваме прекрасно едноставни и тенки дизајни издигнати со врвни материјали, создадовме нов избор на куќишта за палетата на iPhone 12. Нашите кутии отсекогаш ја одразуваа нашата loveубов кон висококвалитетната изработка и секогаш беа класифицирани. Како најдоброто што постои. Овие не се исклучок.

Мујо е добро позната марка кожни футроли за разни уреди на Apple. Нивните дизајни се издвојуваат по квалитетот на употребените материјали и различните бои избрани за нивните корици. Покрај тоа, еволуција на бојата и финишот на корицата со текот на времето врамена во она што се нарекуваше патина. Ова е модификација на бојата и изгледот како што се користи обвивката: дамки и гребнатини кои го прават секој капак уникатен.

Поврзана статија:
Куќиштата MagSafe за новиот iPhone 12 почнуваат да пристигнуваат, а некои се неисправни

Муџо дизајнира кожни футроли за iPhone 12

Кожа со јапонска микрофибер за вашиот iPhone 12

Кожните куќишта Муџо се направени со високо квалитетно тело наредени однадвор со јапонски микрофибер со сатенски финиш. Покрај тоа, постојат два модела: еден со држач за картичка и еден без. И на копчето за заклучување и на копчето за исклучување на звукот и на камерите им претходи кожна рамка што навлегува внатре. На предната страна, кожата е подигната за 1 милиметар за да се избегнат можни удари од големи предмети што можат да предизвикаат абразивни повреди.

И на двата модели, Mujjo ги покрива Тие се достапни во четири бои: дискретно црно, карактеристично потемнување, сино во Монако и зелено во чеша. Овие навлаки се компатибилни со iPhone 12 мини, 12, 12 Pro и 12 Pro Max. Со цени кои се движат од 44,90 € за верзијата Mini без држач за картичка до 54,90 € за моделот Pro Max со држач за картичка. Муџјо бродови низ целиот свет. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.