Mujjo Monaco Blue, високо квалитетни футроли за вашиот iPhone X, XS или XS Max

Вистина е дека пазарот на додатоци за iPhone е доста голем, општо за сите производи на Apple можеме да најдеме достапни секакви производи и додатоци, но од почетокот фирмата Муџо добро ги извршува работите, со производи со исклучителен квалитет и со цени во согласност со производот.

Во овој случај нема да разговараме од нејзините нови ракавици, ние ќе ги покажеме новите Монако Сини навлаки во боја за различни модели на iPhone. Ова се два вида кутија за различните модели на iPhone што ги имаме на пазарот почнувајќи од iPhone X, iPhone XS и XS Max.

Ако СМ тројцата мудри луѓе донесоа нов iPhone, ве советувам пред да купите какво било куќиште за него, да го погледнете огромниот каталог на производи што ги има оваа фирма. На нивната веб-страница ќе најдете производи за вашиот Mac, вашиот iPhone или iPad со навистина импресивен квалитет, со растителна кожа исончана кожа и произведени со најголема грижа и прецизност. така што совршено се вклопува на вашиот iPhone.

Високо квалитетни материјали

Може да се види едноставно во квалитетот на шевовите што ги додава моделот Целосен кожен паричник Монако сино, што ни овозможува да ги поставиме нашите лични карти или слично на задниот дел од уредот. Овие типови на навлаки се донекаде крути за да се спротивстават на ударите, а материјалите што се користат за нивно производство се пржена кожа од зеленчук.

Можеме да кажеме дека овие навлаки се навистина добри и подобри се со изминување на деновите кога ќе видиме како не се истроши лесно. Мерењата на куќиштето се совршени и совршено се прилагодува на нашиот модел на iPhone.

Дизајн и боја Монако Сина

Можеби изгледа дека Monaco Blue на Муџјо не е за секого, но еднаш на iPhone изгледа навистина добро. Од друга страна, мора да кажеме дека разновидност на бои што откриваме за овие навлаки е голем и секој може да избере оној кој најмногу им се допаѓа бидејќи материјалите што се користат за нивно производство и квалитет се точно исти кај сите модели.

Овие типови навлаки имаат трезен и елегантен дизајн, а нудат и одличен квалитет во најделикатниот дел, а тоа се обично страничните копчиња. Можеме да кажеме дека овој дел е оној што обично не успева во повеќето навлаки надвор од официјалните, со несакани или слични допири на нив, наместо со овие Мујо тоа не се случува.

Ако погледнеме кон надворешноста, дизајнот е едноставен, но и убав. Во овој случај, моделот што ја додава опцијата за додавање картички на задната страна станува малку подебел и ако додадете картичка тогаш малку повеќе, но штом ќе се навикнете дури и не ја сфаќате. Во сите корици се додадете го логото на Муџјо на задната страна.

Ја исполнува заштитната функција

Кога ставаме куќиште, сакаме да го заштити нашиот iPhone и во овој случај куќиштата Mujjo совршено ја исполнуваат својата мисија, единствената негатива е тоа што на дното тие изложуваат iPhone и знаеме дека ова не им се допаѓа на многу корисници. Од друга страна, важно е да се каже дека нашиот iPhone е заштитен од удари, падови, гребнатини и други неочекувани несреќи што можат да го оштетат нашиот скапоцен iPhone.

Логично, ние не се соочуваме со тенка кутија до крајност, но не е премногу густа футрола, така што оние корисници кои сакаат да го заштитат својот iPhone можат да размислат без проблем да се фрлат за некоја од овие случаи на Муџјо, бидејќи заштита, елегантен дизајн и квалитетни материјали користеното производство не е во спротивност со нив.

компатибилност

Како што објаснивме на почетокот, во овој случај имаме корици компатибилни со iPhone XS, iPhone XS Max и iPhone X, но можеме да најдеме за останатите модели вклучувајќи ги iPhone XR, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 7 и 7 Плус и 8, 8Плус. Во овој случај мора да кажеме дека тие имаат случаи компатибилни со сите модели на iPhone што Apple го продава и уште нешто повеќе.

Мислење на уредникот

Мужјо Монако Сино
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
39,90 a 49,90
 • 100%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 95%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Производствени материјали и дизајн
 • Квалитет на внатрешноста на капакот
 • Разновидност на бои
 • Квалитет на цената

Contras

 • Дното е откриено

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.