Nanoleaf започнува да прифаќа нарачки за нови шестоаголни панели за светло

Веројатно осветлувањето за автоматизација на домот е една од најраспространетите апликации благодарение на порастот на мобилните уреди, Тој е најекономичен и ни овозможува да ги користиме нашите уреди за да го контролираме целото осветлување во нашите домови. Постојат многу други апликации кои се движат од паметни брави до дури косилки што можеме да ги контролираме од нашиот уред. Но, цената, сè поевтина, и можноста за давање нарачки со нашиот глас на нашите виртуелни асистенти го прават осветлувањето за автоматизација на домот најраспространето. Денес ви донесуваме неколку нови панели на популарната марка Нанолеф. Зад познатите триаголни панели, дојдете Шестоаголни панели за да можеме да ги комбинираме со другите панели на брендот.

Како што видовте на претходната слика, сега наоѓаме неколку шестоаголници кои можат да бидат осветлени со бојата што ја сакаме. Најдоброто нешто е што може да даде изглед дека не е вклучено и да покаже убава боја во текот на денот, или исто така можеме да ја зголемиме осветленоста до максимум за да ги осветлуваме нашите простории ноќе. Во моментот тие можат да бидат само пред-резервирани, тие очекуваат голема побарувачка по големата популарност што ја имаа триаголните панели. Оваа претходна резервација ќе започне на 15 мај, а нормалното купување ќе се одложи до јуни.

Панелите можат да се спојат заедно создадеме модели што ги сакаме, или тие можат да бидат поставени независно. Заедно со апликацијата Nanoleaf, можеме да го контролираме осветлувањето на панелите, а исто така заедно со функцијата Ритам што можеме да го направиме осветлувањето да варира во зависност од ритамот на музиката што ја свириме во нашиот дом. Најдобро од сè, тие се исто така тактилни, карактеристика што во голема мера ги проширува нивните функции бидејќи дозволуваат игри и други интеракции. Сè уште не ја знаеме цената, но веќе ви кажуваме дека веројатно не е на дофат на сите џебови, да, сепак е една од најдобрите опции за создавање одлична атмосфера во нашите домови.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.