Nanoleaf лансира нови светла со машинско учење и компатибилни со HomeKit

Денес, Ден на кралевите, веројатно сте се разбудиле со подарок што го содржи необичниот паметен гаџет за да го направите вашиот дом уште повеќе контролирано. И тоа е дека гаџетите за автоматизација на домот што можат да се контролираат со мобилни уреди се сè помодерни. Денес ви ја донесуваме новата палета на паметни светла од Nanoleaf компатибилен со Apple HomeKit. Нови сијалици и контролни панели преку нашата апликација Home, кои исто така ќе ги научат нашите навики, така што интеракцијата е што е можно помала. По скокот, ви ги даваме сите детали за овие нови гаџети од Нанолеф.

Идејата што ја имаат момчињата Nanoleaf со оваа нова палета на светла, е да се олесни нивната употреба со тоа што јсопствените сијалици кои ги учат нашите навики така што треба да комуницираме што е можно помалку со нив. Како го прават тоа? Преку машинско учење и со сензори за присуство Тие ќе го откријат нашето присуство, ќе простат на вишокот и ќе направат светлата да се палат постепено. Овие ќе работат дури и кога ќе ги напуштиме просториите во кои ги имаме, предизвикувајќи и нивно постепено исклучување. Сето ова благодарение на машинското учење што ќе учење на нашите навики, така што автоматизацијата е што е можно попрецизна. 

Знаете, ако барате квалитетни паметни светла, оние од Нано лисјата се едни од најсовремените на пазарот (Цената и достапноста на овој нов опсег сè уште не е позната). Тие имаат висока цена, но вистината е дека таа е една од референтните брендови во светот на автоматизација на домот преку мобилни уреди, и ова ново вклучување на машинското учење ги прави една од најдобрите опции на пазарот. Ако сте сакале неколку паметни светилки за вашиот дом и мудрите луѓе не ги донеле до вас, не двоумете се да ги набавите овие нови Nanoleaf.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.