Neato ги претставува своите нови роботски правосмукалки и новитети за старите модели

Неато штотуку ги претстави своите новини на саемот ИФА во Берлин и облогот на добро познатата марка робот правосмукалка е јасен: два нови модели кои нудат „врвни“ карактеристики по многу привлечни цени. Новите роботи D4 и D6 Connected пристигнуваат со очигледни подобрувања во споредба со претходните модели, како што се поголема автономија или навигација со ласер..

Но, исто така, за оние од нас кои имаат еден од претходните модели, има многу добри вести, бидејќи брендот не заборава на нас и тие ни носат подобрувања во перформансите на нашите модели, бидејќи моделите D3 и D5 Connected ќе имаат пристап до брзо полнење и гранични линии пред крајот на годината.

Една од најголемите иновации на Neato на ниво на софтвер е разграничување на линиите, до сега достапни само во неговиот врвен модел. Новите модели D4 и D6, како и претходните модели D3 и D5 пред крајот на 2018 година, исто така, ќе уживаат во оваа функција што ви овозможува да поставите зони каде што не треба да се чистат од апликацијата. Ова е идеална функција за „непроодни“ области, како што е елката (ова ви го кажувам од искуство). Покрај тоа, друга важна новина е брзото полнење, што му овозможува на роботот да утврди колку батерија му е потребна за да го заврши чистењето и да се наполни само до тоа ниво, со што ќе биде потребно помалку време за да се заврши. Исто така, ќе дојде до претходните модели преку ажурирање на софтвер. Прегледот на моделот D3 Connected што го имаме на нашиот YouTube канал.

Моделот D4 Connected е еден од ретките во својата класа што има навигација LaserSmart и има 33% поголема автономија од неговите претходници. Неговата препорачана цена ќе биде 529 €, повеќе од интересна со оглед на неговите придобивки. Моделот D6 Connected е идеален за оние кои имаат домашни миленици домаПоради поголемата главна четка и странична четка, ви овозможува и конфигурирање на неколку рамнини (идеално за куќи со неколку спрата). Неговата цена е 729 €. Двата роботи се достапни сега во онлајн продавниците и од 1 септември во големите продавници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.