Netflix ќе го реши проблемот со Dolby Digital 5.1 на Apple TV

нелфликс долби

На почетокот на март, Apple објави ново ажурирање на својот софтвер за Apple TV, верзија 6.1. Од тој момент настанал непредвиден настан во примената на Netflix за множеството: Dolby Digital 5.1 систем престана да работи правилно. Десетици корисници ја рефлектираа својата непријатност со проблемот од официјалните форуми на „Епл“, но ниту компанијата за јаболка, ниту „Нетфликс“ не зборуваа за тоа, па затоа навистина не знаевме дали грешката е во новото ажурирање на софтверот што го започна „Епл“, а кое можеше да содржи грешка; или ако напротив, тоа имаше врска директно со Нетфликс.

Конечно, одговорните за Нетфликс официјално потврдиТој, пред неколку часа, дека се свесни за неуспехот и дека веќе работат на негово решавање. Почнувајќи од верзијата 6.1 на софтверот за Apple TV, системот Dolby Digital (верзија 5.1) за Netflix имаше проблеми со репродукција на стерео аудио.

„Свесни сме за проблемот со„ Нетфликс “со„ Долби дигитал 5.1 “и веќе бараме решение за да ја исправиме грешката.

Ова беше официјалното соопштение на Нетфликс, кое од друга страна, не даде повеќе информации за кога можеме да го очекуваме решението за рече неуспех. Утрово, сè уште имаше корисници кои поставуваа прашања во врска со проблемот во Официјални форуми на Apple.

Се надеваме дека од Нетфликс тие реагираат на неуспехот наскоро и не траат толку долго, како што направија за да препознаат дека има проблеми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   ѓурњи15 dijo

    Конечно и помислете дека мојата звучна опрема беше онаа што не беше во ред, благодарам, се надевам дека ќе ја решат наскоро