Нимбус +, контролор Steelseries MFi со нови функции

SteelSeries е фирма што се користи за лансирање на MFi производи посветени на забава, поточно на видео игри. Оваа фирма има развиено производи за Apple уште од пред неколку години пристигна компатибилноста на безжичните контролери, да, имаше голема конкуренција кога Apple реши стандардно да ги направи контролорите PS4 и Xbox. Биди така, SteelSeries продолжува да работи на MFi контролери за да го подобри нашето искуство со игри со производите на Apple и Nimbus + е нивното последно дополнување. Ајде да погледнеме во новиот контролер на компанијата и што има ново во неодамнешното лансирање.

Искрено на ниво на дизајн, не е дека момците од SteelSeries многу ја скршија главата со обновување на Nimbus, сепак, секогаш треба да примените максимум од: Ако нешто работи, не менувајте го. Овој модел продолжува да се обложува на паралелно вклучување на два џоистика, како што се контролерите на PlayStation 4, далеку од опцијата избрана од многу други корисници кои претпочитаат контролер со асиметрични џојстици повеќе во стилот на Xbox. Меѓутоа, кога зборуваме за големината и дизајнот, овој далечински управувач повеќе личи на северноамериканската марка сопственост на „Мајкрософт“. Сега зборуваме за новостите.

Првата е дека овој далечински управувач ја виде својата автономија зголемена на околу 50 часа вкупно користење, кога оваа батерија ќе истече, ќе можеме да ја наполниме преку Lightning порта, таа порта што е сопственик на компанијата Купертино. Очигледно овој далечински управувач што е MFi е компатибилен со iPhone, iPad, iPod, Mac и Apple TV. Сега „Oyојстиците“ имаат копчиња, бидејќи со контролите на конзолата за играчи, активирачите се малку изменети за да понудат подобро искуство. С.Несомнено, дојде време да се забавуваме одлично со CoD Mobile или Fortnite меѓу другите игри.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.