NURVV Run, паметен образец за да содржи повреди

Логично е што на пазарот за додатоци за Apple Watch и iPhone наоѓаме секаков вид уреди и во овој случај она што ни го носи компанијата наречена NURVV, се интелигентни шаблони кои се способни да ги контролираат сите параметри на нашите раси, т.н. Трчање Нурвв.

Во моментов со оној што паѓа во однос на Covid-19 затоа што најдобро би било да застанете влошки, ленти со монитор за отчукување на срцето и други уреди за надвор, но иако е точно дека некои можат да продолжат да работат дома благодарение на лентите или дворците, Се надеваме дека сè ќе се врати во „нормалноста“ еден ден и оние што сакаат ќе можат да уживаат во својата кариера во странство со овој вид на уреди.

Трчање Нурвв

Вистината е дека во овој случај Nurvv шаблоните ни нудат широк спектар на можности, тие се компатибилни со Apple Watch и можеме да видиме секакви податоци на шарата, должината на чекорот, аголот на шарата и многу други податоци што можат да ни помогнат директно да подобрете ја техниката кога излегувате на трчање и дури и да се спречиме да се повредиме. Прашањето за повредите кај луѓето кои спортуваат е скоро неизбежно, но со овој тип на уреди можеме да ги намалиме.

Тие се прилагодуваат на која било марка и модел на патикиТие се навистина лесни, тие се водоотпорни за да се спротивстават на потта и водата, така што можеме да им дадеме предност дека нема да ги оштетиме. Негативната е како и секогаш цената на овој тип уреди и е дека во случај на овие влошки Nurvv Run, нивната цена се зголемувае до 299 евра, цена што не е достапна за многумина од нас. Во секој случај, интересен гаџет е да знаеме податоци што никогаш порано не можевме да ги видиме и за кои можеме да кажеме дека беа ограничени на елитни спортисти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.