Oceanhorn достапен на App Store со значителен попуст

Oceanhorn е една од игрите што многу корисници отсекогаш ја сметале за Zelda на iOS, во отсуство на Nintendo да одлучи да ја започне оваа игра за екосистемот iOS, нешто што се чини дека нема наскоро. OceanHorn има редовна цена од 8,99 евра, но за ограничено време можеме да го најдеме во App Store за само 4,99 евра, намалување од скоро 50%. Океахорн ни прикажува волшебна приказна со импресивни 3Д-графики со механика на игри каде ќе најдеме акција и авантура. Друг аспект што се издвојува во оваа игра е саундтракот, саундтрак што го создадоа најдобрите композитори на видео игри во светот како што се Нобо Уемацу (Final Fantasy) и Кенџи Ито (Seiken Densetsu).

За време на развојот на Океахорн, ќе мораме Истражете ги островите на неистражените мориња, свет полн со опасности, загатки и многу тајни. Haveе мора да научиме да користиме магија, да се соочуваме со чудовишта, да откриваме антички богатства за успешно да ја завршиме нашата мисија. Нашите памет и вештини ќе бидат ставени на тест за да ги откриеме мистериите на античкото кралство Аркадија и морското чудовиште наречено Океахорн.

Карактеристики на Океахорн

 • Музика на легендарните Нобуо Уемацу и Кенџи Ито, музика што ќе ни овозможи да се потопиме во играта.
 • Над 10 часа игра по следење на возбудливата приказна
 • Совладајте ја уметноста на мечот и магијата.
 • Побарајте антички предмети што ќе ви помогнат во потрагата.
 • Постигнувања на Центарот за игри, за да можеме да се натпреваруваме со нашите пријатели.
 • Прецизни контроли на допир
 • Компатибилен со iCloud, што ни овозможува да го синхронизираме нашиот напредок на сите уреди каде што ја имаме инсталирано оваа игра.
 • Компатибилност со двигателот iOS 7, идеална за сите оние корисници кои продолжуваат да користат контроли на MFI за да избегнат интеракција со екранот за да уживаат во оваа игра.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.