Ollocase, новата кутија Olloclip за iPhone 6 и 6 Plus

Олоказа

Олоклип претстави нов Кутија за iPhone 6 и iPhone 6 Plus благодарение на што, можеме да го користиме вашиот комплет за леќи заедно. Сидрото што го користи Olloclip го оневозможува неговото користење ако имаме случај, сепак, Ollocase става крај на овој проблем и со тоа терминалот е заштитен од гребнатини или мали удари.

Освен оваа посебност, Футрола за олоклип Таа е слична на која било друга на пазарот. Задниот дел е про transparentирен, а страничната рамка има гумена обвивка за да спречи мобилниот случајно да се лизне. За да се заштити екранот, куќиштето излегува малку и со тоа спречуваме да дојде во контакт со површината на која го потпираме терминалот.

Цената на капакот на Олоказа е 29,99 евра и, засега, можно е само да се резервира да биде еден од првите што го имаат.

Со години ги имам сите Олоклип што беа презентирани и точно е дека кога носиме случај, на крајот ќе го оставиме Олоклипот дома Бидејќи правењето фотографија станува премногу макотрпна задача, со ризик додека манипулираме со iPhone, тој може да падне на земја. Заклучок, Olloclip завршува да остане во фиоката за маса.

Овој капак е наменет да го намали овој ефект и охрабрувајте повеќе употреба на OlloclipЕдноставно, тоа е тоа. Можеби цената не е добра за толку едноставна кутија, но ако сакате да ја подобрите камерата на iPhone со овие леќи, или да го купите Ollocase или директно да го користите мобилниот без футрола.

Ако сè уште не ги знаете придобивките од леќите Олоклип, не пропуштајте ги нашите Анализа на верзијата за iPhone 6.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.