Олоклип го лансираше својот најсмел додаток до сега

olloclip-студио

Додатоците за нашиот iPhone се по ред на денот. Случаи, потопни куќишта, стативи, надворешни батерии, докови за полнење… Цел универзум полн со можности. Да се ​​најде најдоброто во секоја област е тешко, но ако треба да му оддадеме признание на производителот на додатоци за да ја надополни камерата на нашиот паметен телефон на Apple, тоа е Olloclip.

Компанијата на познатите леќи 3 во 1 и 4 во 1 за камерата на нашиот iPhone донесе успех каде и да помине, оставајќи зад себе многу задоволни корисници со производите што ги продаваат. На овој начин, тие се формирани како многу добра опција за loversубителите на фотографијата кои не сакаат да губат ниту еден момент, секогаш носејќи ги овие додатоци.

Сепак, сега одат чекор понапред, како што видовме на CES што се одржува деновиве во градот Лас Вегас. Од леќи за камери до целосно фотографско „студио“. Ова е благодарение на капак на кој се прикачени низа куки и прицврстувачи што ќе ни овозможи да прицврстиме различни додатоци со кои ќе го направиме нашиот iPhone професионален производ за снимање и фотографирање.

Микрофони или трепкања, покрај веќе споменатите леќи, се некои од најкористените тврдења за да се покаже разноврсноста на овој производ, несомнено подобрена со зголемувањето на внатрешното складирање на новите iPhone-и и подобрувањето во камерата. Вашето Olloclip Studio може да го нарачате сега (ќе започне со испорака од следниот месец) на веб-страницата на компанијата за 89,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.