Olloclip претставува активен леќа за iPhone 6, широк агол и телефото во едно

активна леќа

Камерата на iPhone е една од најпознатите камери во светот. Тоа се должи на неговата лесна употреба, бидејќи е способен да направи добра фотографија во скоро секое опкружување, без потреба да знаете нешто за фотографијата. Но, логично, не може да го достигне нивото на компактни фотоапарати. Затоа има компании како Олоклип

Производителот на фото реквизити Олоклип помина доста напорен месец. По презентирањето на Олоказата во почетокот на мај, Компанијата штотуку го претстави својот најнов систем за леќи за iPhone 6 и iPhone 6 Plus: Активен леќа.

Активниот објектив ни ги нуди опциите на ултра-широки и телефото леќи во истиот додаток. Објективот со широк агол е дизајниран да снима поголемо видно поле и не може да се користи на предната камера на iPhone за да се прават селфиња. Всушност, ни тоа не изгледа потребно. Со телефото леќа ќе можеме да фотографираме на двојно оддалеченост за да снимаме слики многу поблиску до она што сакаме да го фотографираме, совршен за фотографирање на растенија и мали животни.

Прилично позитивна точка е тоа леќите може да се користат и за снимање видео. За да ја разбереме важноста на оваа можност, можеме да замислиме да снимиме пеперутка од непосредна близина и на 240fps. Повеќе од еден ќе биде заинтересиран за оваа одлика, сигурно.

Во ова време, можеме да резервираме Активен леќа од Веб-страница на Олоклип за а цена од 99.99 € и во оваа цена вклучивме три приврзоци за да има леќи секогаш добро при рака. Во прилог на Активниот леќа, Olloclip ни нуди уште неколку леќи за iPhone 6, вклучувајќи 4-во-1, Макро 3-во-1, телефото + CPL, телефото + широк агол и телефото + широк агол + CPL, со цени од 69.99 € до 119.99 €.

Ве оставаме со промотивното видео на Активен леќа


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.