Onyони Ајв и неговата компанија LoveFrom потпишаа со Ферари

Џони Иве

Популарниот дизајнер на производи на „Епл“ ја напушти својата позиција во компанијата „Купертино“ минатата година во 2019 година и сега повторно е на насловните страници за „А“ асоцијација со фирмата за спортски автомобили ФерариНа Оваа асоцијација доаѓа од раката на компанијата LoveFrom, од која Ај заедно со Марк onусон се основачки партнери.

Во овој случај, Ајв ќе стане дел од партнерскиот совет Ексор, годишен форум на кој учествуваат неколку клиенти на компанијата за да истражуваат нови деловни можности. Долго време сум надвор од медиумите и сега повторно се појавува за да го покаже својот потпис со еден од најголемите во автомобилската индустрија, Ферари.

Дел од изјавата за партнерство помеѓу LoveFrom и Ferrari укажува на добра хармонија што постои помеѓу onyони Ајв, Марк Newsусом и Johnон ЕлканНа Првите двајца тврдат дека се „обожаватели и обожаватели“ на Елкан, кој во моментов е претседател и извршен директор на Екзор и претседател на Ферари.

Првиот израз на ова ново партнерство ќе ги собере перформансите и извонредноста на две легендарни фирми како што е Ферари со големо искуство и неспоредлива креативност на LoveFrom, кои дефинираа извонредни производи што го сменија светот. Надвор од соработката со Ферари, LoveFrom ќе истражува бројни креативни проекти со Exor во луксузниот бизнис.

Како сопственици и колекционери на Ферари, не може да бидеме повозбудени да соработуваме со оваа извонредна компанија и, особено, со дизајнерскиот тим предводен од Флавио Манцони.

Се сеќаваме на тоа откако Иве го напушти Епл, тој веќе беше поврзан со Ферари за неговиот добар однос со шефовите на брендот и неговата спектакуларна способност во дизајнот. Во секој случај, сега се потпишува договор во кој компанијата на Иве станува дел од Екзор.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.