OtterBox претставува нова палета на преносни и безжични полначи

OtterBox

За неколку дена, ние сме официјално во лето, лето тоа ќе биде многу поразлично од она на што сме навикнале поради мерките на претпазливост што секој мора да ги преземе за да спречи КОВИД-19 повторно да неконтролира.

Сепак, тоа не значи дека не можеме да излегуваме надвор сè додека преземеме соодветни мерки на претпазливост. Во овие случаи, никогаш не боли донесете ни преносна батерија да можеме удобно и лесно да ги полниме нашите уреди без да ги зафаќаме сите приклучоци.

Производителот на предмети OtterBox го претстави а нова преносна и безжична основа за полнење што можеме да носиме каде сакаме. Оваа основа за полнење е дизајнирана да ги полни компатибилните уреди со безжично полнење, како што е нашиот iPhone или кој било друг паметен телефон.

Понатаму, тие се поддржува брзо полнење преку USB-C кабел што ни овозможува брзо да го намалиме времето на полнење. Оваа нова основа за безжично полнење е достапна во две верзии:

 • Капацитет од 10.000 39,95 mAh за XNUMX УСД
 • Капацитет од 15.000 49,95 mAh за XNUMX УСД.

Исто така, лансираше три нови бази за полнење со следниве можности:

 • Капацитет од 10.000 34,95 mAh за XNUMX УСД.
 • Капацитет од 15.000 44,95 mAh за XNUMX УСД
 • Капацитет од 20.000 54,95 mAh за XNUMX УСД.

Сите овие модели, покрај USB-C приклучок со излезна моќност од 18W, вклучуваат и USB-A порт.

Овие нови модели на преносни батерии се заштитени со истиот материјал како и навлаките на овој производител, навлаките дизајнирани за се спротивстави на капки, удари, гребнатини и многу повеќе.

Покрај сите овие нови модели на преносни батерии, промовиран е и OtterBox брз wallиден полнач со излез USB-C и моќност од 18W, тој вклучува еднометарски кабел од USB-C до молња и има цена од 39,95 долари. Постои и верзија за автомобил за 34,95 долари.

Сите овие нови корици се достапни преку веб-страницата OtterBox.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.