PAC-MAN 256 доаѓа во нашата дневна соба од Apple TV

ЧОВЕК ПАЦ

Кога креаторите на Crossy Road создадоа PAC-MAN 256, сигурно не очекуваа дека играта нема да биде успешна како претходната титула. Веројатно е дека за корисниците оваа нова верзија на PAC-MAN не е ништо повеќе од 2.0 верзија на играта на кокошката која треба да избегне препреки за да стигне до својата дестинација, игра што за возврат беше модерно издание на игра многу стара Не се сеќавам на името на наречен Фрогер кој го стори истото со жаба. За мене лично тоа е нешто што ме изненадува, но работите беа такви.

Како и да е, ова во најмала рака не го обесхрабри кипот Хипстер, развивач на обете игри и реши да го донесе PAC-MAN 256 на големиот екран, во нашата дневна соба, лансирајќи ја верзијата за tvOS, оперативен систем што , како што знаете, користете го Apple TV на XNUMX-та генерација. Лично, ако треба да изберам помеѓу PAC-MAN 256 или Crossy Road, не се сомневам и ја избирам играта „цуцла“, по слика, по звук и по опции.

Што се однесува до играта, морам да кажам дека движењата на екран на допир се многу поинтуитивни. Играње со Сири далечинскиот управувач, каде што не гледаме каде се допираме, за нас е многу лесно да избереме погрешен пат, нешто што е особено кобно ако имаме дух на петиците. Точно е дека сè се навикнува, но неуспесите што ги имав додека го тестирав PAC-MAN 256 на Apple TV, никогаш не сум ги имал на екран на допир. Контролите може да се подобрат во идно ажурирање.

Верзијата PAC-MAN 256 на Apple TV е потполно иста со онаа на iOS, т.е. Слободно да играат што ќе ни овозможи да играме онолку пати колку што сакаме без моќ или ќе имаме ограничен број на животи за да си играме со овие моќи кои се отклучуваат со добивање парички (или плаќање). Ви оставам видео од верзијата iOS.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хозе dijo

    Тие продолжуваат да ги издаваат овие типови игри и не издаваат играчки игри или компјутерски игри прилагодени на iOS, игри каде што не мора да плаќате за да продолжите да играте. илјадници други остануваат застојани и на последните терминали не работат или изгледаат тажно.