Пангу работи на Jailbreak за iOS 9.2

jailbreak-ios-9

Кога поминаа нешто повеќе од 24 часа од официјалното објавување на финалната верзија за iOS 9.2, тие само што беа објавени Нови гласини дека Кинезите од Пангу можат да работат на Jailbreak за оваа најнова верзија. Најновата верзија на iOS 9, верзија 9.2 ни донесе подобрувања во Apple Music, подобрувања во стабилноста на Safari и апликацијата Podcast, корекција на грешки при приложување датотеки преку апликацијата Mail, во Календар, Фотографии во живо ... 

Очигледно Пангу започна со работа на iOS 9.2 Jailbreak по објавувањето на четвртата бета верзија на iOS 9.2, во кое тој започна со тестирање на разни експлозии за да добие пристап до системот. Доколку во оваа последна верзија не се затворени, веројатно е дека наскоро ќе можеме да уживаме во iOS 9.2 со Jailbreak. Пожелно е момците од Пангу да почекаат неколку дена и добро да ја полираат работата на апликацијата отколку да ја активираат брзо и да работат како што правеа минатиот пат.

Имајте на ум дека Пангу мораше брзо да го активира достапниот софтвер до Jailbreak оттогаш Apple ги затвори експлозиите користени во iOS 9.1 и најнормално беше што тие го лансираа пред Apple да ја затвори опцијата за да може да се намали и да ужива во Jailbreak. Случајно, на Епл му требаа неколку дена да продолжи со понудата на можност за враќање од iOS 9.1 на iOS 9.0.2, кога нормално се очекува нешто повеќе од една недела, така што сите корисници кои ќе наидат на проблем можат да се вратат во претходната верзија без проблеми .


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Momo dijo

  Ова е добра вест. Фала што Сподели

 2.   Paco dijo

  Дали е познато нешто во врска со jailbreak-от на Apple TV 4? Знам дека беше тешко! Но, сигурно некои просветлени го имаат јасно.