PineLeaks го потврди пристигнувањето на AirPods 3 на настанот во вторникот

Постојат неколку гласини кои директно укажуваат на можното претставување на третата генерација AirPods за време на настанот следниот вторник, 14 септември. Откако официјалниот датум ќе биде потврден од компанијата Купертино, овие гласини се решени преминете на гласините за производите што ќе ги претстават.

Во оваа смисла, нема сомнение дека iPhone 13 ќе биде претставен, седмата генерација Apple Watch, исто така, ги има сите бројки што треба да се прикажат на пошироката јавност, а неодамна се вели дека би можеле да имаме нов модел на iPad од деветтата генерацијаНа Во прилог на сето ова, сега PineLeaks го потврдува тоа речиси сигурно ќе ја видиме новата трета генерација AirPods.

Твитови на PineLeaks во која можете да ги прочитате гласините е како што следува:

Се чини дека овој нов модел AirPods нема да додаде поништување на бучава, но ќе додаде значително подобрување на звукот, исто така е наведено во гласините дека ќе имаме поголема автономија и дека дизајнот може да биде тотално различен од оригиналите или модел.втора генерација. ИДизајнот би бил повеќе сличен на AirPods Pro како што видовме во други протекувања со месеци.

Сега до денот на презентацијата ќе имаме гласини од секаков вид и во овој случај на AirPods ги гледаме долго време, така не би биле изненадени доколку се претстават на овој настан во септември. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.