Pixelmator за iOS се ажурира со неколку подобрувања во прелистувачот

Pixelmator за iOS

Новата верзија на Pixelmator за iOS добива неколку нови возбудливи одлики за прелистувачот на датотеки, повеќе мемории за поставување на големината на сликата и подобра интеграција со iCloud Drive или други даватели на датотеки. Во овој случај, новата верзија креирана од Програмери на тимот на Пикселматор Тие се потрудија оваа апликација да продолжи да биде една од најдобрите што ги имаме на располагање за уредите со iOS, без да заборавиме дека нејзината сила е едноставноста во користењето и привлечната цена за оние кои немаат потреба од професионално уредување фотографии алатка

Во овој случај верзија 2.5 Апликацијата додава подобрувања или поточно нов прелистувач на документи заснован на датотеки, нов прелистувач на фотографии што го олеснува навигацијата и отворањето слики од вашата библиотека со слики и нови мемории за поставување на големината на сликата. Со овој прелистувач на документи базирани на датотеки, можеме да ги отвориме и управуваме со сите наши документи на многу попродуктивен начин. Покрај тоа, апликацијата додава и нов начин да креираме сопствени „претходно поставени“ големини за слики со вообичаени големини, како што се 3: 2 или A4.

Pixelmator целосно ги искористува најновите технологии на iOS, обезбедувајќи моќни алатки кои ви овозможуваат да ги подобрувате и ретуширате сликите, да цртате и да сликате, да применувате зачудувачки ефекти и да создавате напредни композиции неверојатно лесно. Откако ќе ја завршите вашата слика, споделете ја за да ја прославите вашата работа со целиот свет.

Овие нови функции се оние што се додаваат во апликацијата како бесплатно ажурирање за оние кои веќе ја преземале и купиле апликацијата подолго време и за оние што ја немаат, тие можат да ја преземат од продавницата за апликации за 5,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.