Plantronics се приклучува на војната против каблите со својот BackBeat PRO 2

backbeat_pro_2_girl

Во целосна полемика околу повторените одлуки на „Епл“ да ги отфрли вообичаените приклучоци на својот „Ајфон“ и „Мек“, „Плантроникс“ се приклучува во борбата против каблите нудејќи ни нови супер-аурални безжични слушалки кои комбинираат одличен квалитет и многу разумна цена. Со такви напредни спецификации како активно откажување на бучавата, опсег до 100 метри и поврзување со повеќе уреди, BackBeat PRO 2 ветува дека ќе биде тешка конкуренција дури и за многу очекуваните AirPods на Apple..

Сега повеќе луѓе од кога било се подготвени да ги остават каблите зад себе и да уживаат во безжично аудио искуство, иако се загрижени дека можеби ќе треба да направат компромис за квалитетот на аудио-музиката и можноста да слушаат подолго време. Во оваа смисла, слушалките BackBeat PRO 2 се дизајнирани имајќи ги предвид овие потрошувачи.

plantronics-backbeat-pro-2

Меѓу најзначајните карактеристики на овие слушалки е автономијата до 24 часа со континуирана репродукција, претходно споменатото активно откажување на бучавата (ANC) и огромниот опсег на неговата Bluetooth класа 1 сè додека е поврзан со друг уред што го поддржува тој стандард. Но, постојат и други карактеристики што ги ставаат во првите редови на безжичните слушалки:

 • паметни сензори кои автоматски паузираат или продолжуваат со музика кога полетувате или ставате слушалки;
 • поврзување со повеќе уреди, што ви овозможува да се поврзете со најмногу два уреди истовремено и лесно да се префрлате помеѓу паметен телефон на таблета да уживаат во музика, филмови и да одговараат на повици;
 • двојни вградени микрофони кои ви овозможуваат да земате телефонски повици директно од слушалките и да уживате во чист звук;
 • дизајн специјално замислен за патување: слушалките се преклопуваат рамно и вклучуваат заштитна футрола;
 • Вклучува кабел од 3,5 мм за да можете да уживате во нив за време на летовите и да се поврзете за да продолжите да уживате во вашата музика во неверојатно случај кога батеријата ќе се потроши.

backbeat_pro_2_ Woman_in_ кафе

Слушалките BackBeat PRO 2 ќе бидат достапни во црна и камила од овластени препродавачи на Plantronics со предложена малопродажна цена од 249,99 американски долари.. Специјалното издание, BackBeat PRO 2 SE, кое вклучува NFC конекција, врвни завршувања и кутија за тешко патување, ќе биде достапно во графитно сива боја по предложена цена од 279,99 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.