Plantronics го обновува својот опсег на слушалки за сите видови корисници

Plantronics е една од нашите омилени брендови за понуда на квалитетни производи по разумни цени, затоа секогаш е добра вест што го обновува својот каталог на производи, кој исто така се прилагодува на различни типови на корисници, од спортисти до гејмери. Навремено за објавен последниот квартал од годината вашите нови производи од палетата BackBeat FIT и BackBeat GO.

Безжично поврзување, отпорност на пот и вода, квалитет на звук ... има сè за сите корисници и за сите џебови, но со премиса што мора да се исполни: нудат квалитетен звук во сите свои производи. Ние ви прикажуваме подолу новости со неколку навистина интересни производи.

Почнувам со слушалките што најмногу ми привлекоа внимание: Back Beat Fit 3100. Ориентиран за спорт, тоа се слушалки за уши и безжични (True Wireless) со технологија Bluetooth 5.0, кои се совршено прицврстени на вашето уво благодарение на прстенот за прицврстување, кој е изработен од флексибилен материјал за поголема удобност. Тие имаат автономија од 5 часа што трае уште 10 часа со вклучена кутија за полнење. Неговата цена е 149,99 €.

Опсегот BackBeat GO се обновува со три модели: 410, 600 и 810. Првите класични слушалки, мали, лесни, со автономија до 12 часа и технологија за поништување на бучавата, покрај технологијата Bluetooth 5.0 и цената од 129,99 €. Облогот GO 600 за надурален дизајн и батерија што нуди до 15 часа автономија за уживање во неговиот балансиран и нијансиран звук за цена од 74,99 €. Конечно, GO 810 ја зголемуваат својата автономија до 22 часот со активно откажување на бучавата и цена од 149,99 €.

Неговиот опсег BackBeat Fit е комплетиран со уште два модела: 2100 и 350. Првите го одржуваат дизајнот на најпродаваните слушалки на компанијата за корисници кои бараат нешто идеално за вежбање спорт. Отпорни на вода и пот и автономија до 7 часа се по цена од 99 €. BackBeat 350 нуди поконвенционален дизајн со систем за стегање 2 во 1 и опсег до 6 часа за 79,99 €.

Сите модели се веќе достапни на веб-страницата на Plantronics и малку по малку ќе стигнат до физички и онлајн продавници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.