Plantronics ни ги покажува своите нови Bluetooth слушалки на IFA 2016

BackBeat FIT Семејно линеарно

Слушалките со Bluetooth стануваат сè помодерни од кога било, и повеќе кога Apple го лансира својот нов iPhone 7 без приклучок за слушалки, првиот чекор за остатокот од индустријата да се откаже од овој тип на аналогни конектори и да се обложи на дигитален аудио. Од овие причини, безжичните слушалки со Bluetooth имаат голема важност на оваа IFA 2016 во Берлин и Plantronics, еден од брендовите со најдобра вредност за парите што можеме да ги најдеме на пазарот, ги претстави своите нови обложувалници за оваа година со неколку модели и многу боја. Ние ги покажуваме подолу.

Слушалките што можете да ги видите на сликата на заглавието се неговиот добро познат модел BackBeat Fit, најпродаваниот модел на брендот и кој сега ослободува нови и впечатливи бои за сите вкусови. Достапни во сина, спортско сива, основна црна боја, Fit Fuchsia и Stealth Green (живописни нијанси на сина, сива, црна, обичка и зелена) слушалките се флексибилни и издржливи, удобни за носење и овозможуваат слушање музика до осум часови со едно полнење. Неговата IP57 сертификација го прави водоотпорен до длабочина од 1 метар за 30 минути, а неговото обложување со наночестички отпорни на пот нема да ве расипе кога вежбате било каков вид на спорт. Плантроникс исто така ги дизајнираше да ви овозможат да слушнете што се случува околу вас, нешто важно кога спортувате на улица, а неговата рефлектирачка завршница ќе ви помогне да бидете видени ноќе. Неговата препорачана цена е 129,99 € и овие нови бои ќе пристигнат оваа есен.

BackBeat 100 рамна фотографија

Покрај ова обновување на своите спортски слушалки, Plantronics го претстави својот нов опсег BackBeat 100, првите хибридни слушалки на брендот со поддршка за вратот, флексибилни за прилагодување на секој врат и тежина помала од 30 грама. Лентите за глава се исто така магнетни за складирање на слушалките и спречување на заплеткување на каблите. Покрај тоа што можат да слушаат музика, тие ви овозможуваат да одговарате на повици со едно притискање на копче, со микрофон за намалување на ехо и дигитална обработка на звук (DSP). Има 8 часа автономија и исто така ќе пристигне од октомври, со цена од 79,99 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.