PlayStation Vue сега е достапна на Apple TV

Apple TV Remote

Sony PlayStation објави дека неговиот телевизиски сервис PlayStation Vue конечно стигна до четвртата генерација на Apple TV, уште една алтернатива за прегледување квалитетни содржини од мултимедијалниот центар на компанијата Купертино. На овој начин На претплатниците на PlayStation Vue им е дозволено да гледаат телевизија во живо, како и друга содржина на барање, директно од Apple TV. Друга апликација за аудиовизуелна содржина што доаѓа во овој мал мултимедијален центар „Епл“, кој започна доста силно, но не заврши со проширување, како што се чинеше дека ќе го стори тоа.

И да бидам искрен, Apple TV има скандал со хардвер кој не се експлоатира, иако е точно дека ограничувањата како што е фактот дека не ја наоѓаме апликацијата Spotify за Apple TV се предизвикани од самата компанија Купертино, немаат објаснување и произведуваат губење на интересна содржина. Н.Сепак, се чини дека Сони не е во директна конкуренција со Епл, и ви дозволи целосно да влезете во нејзината продавница за апликации за Apple TV, па ако се случи да сте претплатник на PlayStation Vue и да имате и Apple TV од четврта генерација, вие сте добредојдени.

PlayStation Vue чини ништо помалку од опсегот помеѓу 30 и 65 евра месечно, нудејќи различни содржини за пренос, во живо и на побарувачка, како што се игри, филмови и понуди како што се видео-продавници Оваа содржина може да се прегледа преку многу платформи, од кои главната е системот PlayStation 4, кој има прелистувач, апликација за Spotify, за Netflix и многу повеќе, што можеби го прави купувањето на четвртата генерација на Apple TV неинтересно. настан што имате PlayStation 4. Накратко, уште една апликација што додава на овој мултимедијален центар на Apple и што ќе ве држи залепени за телевизорот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Микебуда dijo

    Во Шпанија ??