Powerbeats 4 веќе се појавуваат на официјалната веб-страница на Beats

Удари во моќност 4

Вчера објавивме статија во која ве известивме дека продавницата на Волмарт во САД, ги стави на продажба Powebeats 4. Како што се очекуваше и како што се случи претходно кога тие ставија производ на продажба пред неговото лансирање (не е првпат да се случи ова со Walmart), новите Powerbeats 4 сега се официјални.

И велам официјално, бидејќи тие се веќе достапни на веб-страницата на „Битс“, не на страницата „Епл“, но не и за купување. Ниту, пак, е наведен очекуван датум на достапност, што подразбира дека Apple е принуден да ги објави поради грешка на вработените во Walmart.

Powerbeats 4 се безжични слушалки за подинамични луѓе, тоа ни нуди опсег до 15 часа, тие се отпорни на вода и пот и се поврзани со кабел, исто како и претходните модели.

Благодарение на 15-те часа автономија, тие се идеални за употреба за време на нашиот тренинг неколку дена со едно полнење, полнење што е исто така Компатибилен за брзо гориво, така, за само 5 минути, имаме полнење за час и половина употреба.

Со него управува чипот на Епл Х1 и ни ги нуди истите функции што во моментов можеме да го најдеме во AirPods од втората генерација и во AirPods Pro, така што можеме да ја користиме командата „Еј Сири“ за управување со музика, да одговараме на повици ...

Удари во моќност 4

Исто така, ни нуди а физичко копче Со кои можеме да одговараме на повици, да прескокнуваме песни и да ја прилагодуваме јачината на звукот директно без да го користиме нашиот iPhone во секое време. Кабелот за полнење е осветлен, тој е вклучен во кутијата заедно со влошки од различни големини.

Цената на Powerbeats 4 е 149,95 евра, 50 евра поевтино од претходната генерација која сè уште се продава на веб-страницата на „Епл“, но како што коментирав погоре, сè уште не знаеме кога ќе биде достапна за купување. Е биде достапен во три бои: црна, бела и црвена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.