PowerDrive, USB-меморија и полнач за iPhone и iPad

погон-1

Power Drive Тоа е, во исто време, батерија и единица за складирање со поддршка за iPhone, iPad и iPod Touch, која исто така има Apple MFi сертифициран. Во моментов е во финансиска кампања во Kickstarter но со постигната цел и до крајот на 19 дена.

Целта на овој уред е да не се грижите наполнете ја батеријата или ограничувањето за складирање на телефонот, дека ако патувате, можете да поминете неколку дена без да се поврзете со напојувањето и, во исто време, да зачувувате видеа, фотографии и сите видови документи што можеби ви требаат.

Создаден од еден од првите тимови на развивачи на апликации на iOS, PowerDrive комбинира секогаш достапна резервна батерија што достигнува до 40 часа дополнително време на користењел, со дополнителен капацитет за складирање од до 128 GB

Тоа е првиот уред од овој тип сертифициран од Apple, дозволува употреба на молња и 30 пина. Во исто време, тоа обезбедува пристап до содржината преку апликација што нуди брзина на пренос од 480Mbps за да можете брзо да преместувате датотеки.

Вие само треба поврзете го на iPhone, притиснете го копчето на уредот PowerDrive и апликацијата ќе започне да работи. Овозможува лесно управување со датотеките помеѓу локалната меморија на уредот iOS и надворешната меморија со користење копирајте, залепете, преместувајте со избирање датотеки со едноставен допир.

Исто така е компатибилен со Windows y OS X, дозволувајќи им на пренос на датотеки од компјутер преку WiFi или USB, а исто така и преку веб-, со што се дозволува организирање папки и датотеки да не ја троши скапоцената батерија на вашиот iPhone.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.