PowerMe ви овозможува да го полните вашиот iPhone од уред со Android

моќ

Како што сите знаете, Apple Pencil, првиот пенкало на Apple некогаш направен за употреба со iPad Pro, може да биде наполнете го со поврзување со приклучокот Молња на 12.9-инчниот iPad. „Епл“ гарантира дека ќе наплати постигнување опсег од 30 милиони со само 15-тина поврзани на овој начин. Не очекуваме толку долго, но дали не би било убаво да можеме да го сториме истото со iPhone? Со таа идеја се роди Напој ме, проект „Индиегого“ кој бара финансирање за да може да се појави на пазарот.

PowerMe е всушност многу едноставен систем: кабел што се поврзува од iPhone со уред со Android (не е компатибилен од iOS на iOS) или друг уред со А. микро-USB порта за вториот да пренесе енергија на првиот. Штета што не вклучува поддршка од молња до молња, но може да ни помогне ако имаме друг таблет, како што е Samsung Galaxy Tab или Nexus 7. https://youtu.be/7L8KrKk-m44

Како што споменав, PowerMe бара да се започне со финансирање, но ако сте навистина заинтересирани, не е потребно да плаќате голема сума пари како во другите проекти од ваков тип. Може Резерва PowerMe за само 9 долари, навистина ниска цена ако земеме предвид колку чини кој било вид кабел што има одредена карактеристика што му дава ексклузивност (кажете ни ги корисниците на Apple). Ако го резервирате, ќе го добиете вашиот PowerMe во јануари. Тие ќе бидат достапни во бела, сива, зелена, сина, црвена и портокалова боја.

Во отсуство на 44 дена до крајот на периодот на финансирање на проектот, PowerMe има добиено нешто повеќе од 30% од парите што им се потребни, што е повеќе од 3.000 € од 10.000 €. Не чини дека има ритам што ги прави оптимисти, па затоа, ако ве интересира, подобро резервирајте го пред да останете без PowerMe. Имате повеќе информации во официјална страница на проектот на Индиегого.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ПЕПЕ dijo

  Turnе го претвори мојот iPhone во пијавица

 2.   Онајано dijo

  Можете исто така да го споделите ова: http://miniimg.rightinthebox.com/images/384×384/201301/amccdv1359337328704.jpg И со истиот iPhone кабел ја прави истата функција, потврдена од мене, исто така, ако имате кабел со Android, тој исто така ќе ви служи, поздрав!

  1.    YaTeVale dijo

   Ојастри од онајано, го заебавте рекламирањето на производот! СМЕЕЊЕ НА ГЛАС.