PWR, случај на iPhone со батерија и wallиден приклучок истовремено

И покрај фактот дека производителите на паметни телефони инсистираат на зголемување на нивната батерија во секоја генерација на нови уреди, вистината е дека тоа не е доволно. На iPhone 6за жал, тоа не е исклучок. Иако е точно дека неговата батерија е зголемена во споредба со претходниот модел, неговата автономија во многу случаи ќе биде доволно само за да се достигне денот на употреба. За разлика од него, iPhone 6 Plus забележа значително зголемување на неговата батерија.

Затоа, навлаките за овој уред со вградена батерија, се повеќе и повеќе, се добра алтернатива ако отсуствуваме од штекер повеќе од еден ден или ако интензивно ќе го користиме уредот. Со текот на времето, можевме да видиме многу видови на овие куќишта што даваат дополнителна автономија на нашиот iPhone, но никој не го сака ова.

La Пронг бренд PWR Можеби е најоригиналната кутија за батерии што сме ја виделе до сега. Не само поради неговата транспарентна верзија, која ги открива сите негови внатрешни кола, туку затоа што има вграден wallиден полнач. Ова значи дека мора целосно да заборавиме на каблите при носење на случајот каде и да одиме.

Овој футрол има два елементи: самата футрола и капакот на батеријата. Тие моментално водат кампања на Кикстартер и пакетот „Рана птица“ е по цена САД долар 60, што претпоставува попуст во однос на 80-те долари што конечно ќе ги има. Сепак, има и лоша страна, а тоа е дека во моментот нема да биде достапен со стандардот на приклучоци што ги имаме во Шпанија, па ако живеете во оваа земја, ќе мора да почекате да видите дали ќе лансираат модел со овие карактеристики.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.