Qardio го претставува QardioCore, бенд за следење на нашето срце компатибилен со iOS

QardioCore од Qardio CES 2017 ќе започне следниот четврток, но 5 јануари е официјалниот датум на кој ќе започне настанот. Многу компании ги искористуваат деновите пред да излезат пред конкуренцијата и да започнат да зборуваат за своите производи пред другите. Ова е она што го направи Кардио QardioCore, еден вид лента за градите за да го контролира нашето срце и да изврши други медицински мерења што беше претставено пред две години како прв носен монитор за ЕКГ.

Со QardioCore, корисникот што го носи ова лента за градите можете да го проверите вашето кардиоваскуларно здравје без да мора да носите кабли со нивните соодветни лепенки. Иако дизајнот многу се разликува, овој уред нè потсетува на многу спортски монитори за отчукување на срцето, оние што се носат околу градите и кои се многу посигурни од која било нараквица, вклучително и Apple Watch, бидејќи е поблиску до срцето и, што и да е. уште поважно, движете се помалку.

QardioCore, првиот носен ЕКГ монитор, сега достапен за нарачка

QardioCore е ФДА одобри и користи сензори за складирање на точни податоци за EKG, пулс, пулс, стапка на дишење, температура и активност. Овие податоци може да се споделат со медицински професионалци или да се синхронизираат со апликацијата Apple Health преку Bluetooth. Податоците исто така можат да се синхронизираат со апликацијата Кардио.

Што се однесува до неговиот автономија, Qardio уверува дека оваа лента за градите може да трае цел ден на постојана употреба со едно полнење преку USB-A, но не наведовте други детали, како на пример, колку време ќе биде потребно за полнење. Beе биде за време на CES во Лас Вегас што ќе започне следниот четврток кога тие ќе дадат повеќе информации за QardioCore и другите уреди на компанијата, како што е паметниот монитор за крвен притисок QardioArm, безжичната скала и анализаторот на телото QardioBase и медицинската табла. QardioMD.

Она што го знаеме е дека тоа е веќе достапно за ваше резерва за цена од 499 €, цена што може да изгледа висока од гледна точка на некој на кој не му треба, но таа не е толку висока ако мислиме дека може да ни ги спаси животите. Во моментов јас, кој сметам дека не сум лош, го чувам својот Apple Watch.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ема Каролина Мацино dijo

  изврши ЕКГ на сите води?

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Здраво, Ема. Бидејќи здравјето не се игра и не знам какви се овие изводи, би препорачал да ги контактирате од тука https://www.getqardio.com/es/about-us/#contact и дека одговараат на сите прашања.

   Тие го рекламираат како да, дека е доста пренослив ЕКГ, но не можам да знам дали има некои важни недостатоци.

   Честитка.