Најновата iOS 14.5 бета верзија објавена за програмерите

Денешното попладне е полно со новини во однос на хардверот, но не можеме да заборавиме на софтверот. Пред неколку минути Епл само што започна последниот бета верзија на iOS 14.5 во овој случај тоа е верзија RC, што се залага за ослободување на кандидатот. Акција може да се каже дека ако е последна пред да биде објавена официјалната верзија, затоа сме многу близу да имаме на располагање iOS 14.5.

Имаме бета верзии на iOS 14.5 со месеци и го чекаме доаѓањето на овој RC за да можеме да кажеме дека влегуваме во последниот дел од бета верзиите. Програмерите од денес имаат неколку дена да ја разгледаат верзијата и дека е објавена за пошироката јавност.

Постојат многу корисници кои, како мене, се држат со претходната верзија додека не се објави официјалната верзија, ние немаме инсталирана бета верзија, затоа не уживаме во отклучување на iPhone со Face ID и вклучена маска. Ова се постигнува благодарение на Apple Watch, но како што велам многумина од нас сè уште не можат да го користат ова одлично функција што официјално ќе пристигне за околу две недели.

Сите чекавме да пристигне оваа верзија на RC и таа конечно е достапна во рацете на развивачите, ни останува помалку официјално да ја инсталираме на iPhone. Подобрувањата во оваа верзија се значајни, па се надеваме дека нема да го одложат долго објавување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Микел dijo

  Нема да има начин да се користи оваа одлика без Watch во иднина?

  1.    Jordорди Гименез dijo

   Здраво Микел,

   Искрено гледам дека е комплицирано бидејќи безбедноста би била загрозена доколку дозволат iPhone да се отклучи со маска на ...

   Apple Watch е како заштита од двоен фактор и без него би било полесно да пристапите до уредот освен ако не додадат Touch ID, секако ...

   Со почит