Ringвони, видео домофон со аудио што ќе го обожаваш

Во денешно време секаде каде што имате секаде е доста честа појава и во овој случај она што ќе го видиме е видео домофон со аудио што сигурно ќе сакате да го имате. Станува збор за прстен за прстен на прстен, aвонче што воопшто не е конвенционално и што ќе ни овозможи да видиме, да слушнеме и да разговараме со сите оние што го притискаат без разлика каде се наоѓаме.

Добрата работа во врска со ова видео со прстен Doorbell е тоа што ни овозможува да го следиме влезот или пристапот на нашата куќа од каде било со iPhone, iPad или уред со интернет-врска. Тоа е навистина интересен гаџет со кој можеме да видиме и да разговараме со секој што ќе го допре.

Минатата година фирмата ја лансираше втората верзија на овој прстен со неколку подобрувања на фотоапаратот и опции за полнење со конекција microUSB. Во овој случај станува збор за првата верзија на моделот и со која Амазон ја додава оваа добра понуда Не се пронајдени производи

Убав чувар

Прстенот додава инфрацрвена ноќна визија на својата камера и дизајн отпорен на сите видови на време за да можеме да бидеме мирни во случај надвор да е темно или да удри во водата или сонцето. Исто така, има неколку опции за избор. детекција на движење и доколку се открие движење, тоа ќе се активира автоматски со испраќање на известување до сопственикот. Инсталирањето е многу едноставно и се поврзува со нашата Wi-Fi мрежа за емитување на видео и аудио на iPhone или iPad.

Ние не се соочуваме со нов производ, но падот на неговата цена укажува на добро време да набавиме еден од овие прстен за видео врата. Проблемот тука е оној што многу корисници го коментираат, а тоа е дека е толку впечатлив, убав и толку лесен за расклопување, што може да трае многу малку виси на wallидот од нашата куќа ако помине некој друг пријател.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.