Samsung Galaxy S7 ќе донесе своја „сопствена“ верзија на 3D Touch

3D допир

Во последниве години оваа техника се чини веќе вообичаена во корејскиот бренд. Apple претставува некаков вид технологија која веднаш го вклучува неговиот директен ривал, дежурниот Samsung Galaxy S. Како што се случи пред неколку години со отклучување на отпечатоци, каде Самсунг ги покажа своите врнежи во копијата, ослободувајќи целосно нецелосен и неефикасен читач на отпечатоци, што го усовршуваше сè до Галакси С6. Сега според последниот извештај од The Wall Street Journal екраните на Samsung Galaxy S7 и Galaxy S7 Edge ќе донесат сензор за притисок опремен во најчистиот 3Д стил на допир iPhone 6s и 6s Plus.

Уште еднаш приказ на креативност од корејската фирма. Првата пречка што ќе треба да ја надминат ќе биде Android, кој не е конфигуриран како стандард за да ги поддржува можностите на 3D Touch, па затоа претпоставуваме дека тие ќе треба да ги применат овие функции во нивниот TouchWiz слој, што само по себе е доста тежок. Haveе треба да ги свртиме погледите кон следниот Samsung Galaxy, воопшто не би се изненадиле доколку апликацијата на системот е нередовна како што се случи со читачот на отпечатоци на Samsung Galaxy S5 што предизвика очај кај многу корисници поради неговата манифестирана неефикасност.

Другите информации се собрани во овој извештај, на пример, варијантата „Еџ“ на оваа нова верзија на Samsung Galaxy S е потврдена уште од нејзиното лансирање, како и камера оптимизирана за работа во услови на слаба осветленост, што е негативна точка на повеќето од мобилни фотоапарати. Конечно, оптимизирано е брзо полнење и ќе биде вклучен идниот стандард на светот на врски, USB-C. Samsung планира да ги претстави Samsung Galaxy S7 и Galaxy S7 Edge за време на Светскиот конгрес за мобилни телефони во 2016 година.Ова ги разгорува гласините дека iPhone 6c ќе биде објавен во иста временска рамка со намера директно да му конкурира на Samsung.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хералд Лоја dijo

  (Прочитајте саркастично) Ајде! Samsung на својот S7 3D Touch?

  После Apple Pay нешто и месеците да го извадам Samsung Pay и да останам толку смирен ... Јас бев шеф на R&D на Samsung и лицето ќе ми падне од срам ... еј гледам дека не недостасуваат .. ..

  За мене, Apple Pay беше последната сламка, но од порано го видовме тоа со биометрискиот сензор, итн, итн ...

 2.   jhon255 dijo

  Сите тие гледаат во сламата на туѓо око, но не и самото јаболко што го копирал, „подобрил“ и дава друг пристап кон она што другите тимови веќе го користат

  Отпечаток од прст (моторола)
  Големина на екранот, 3.5 и погоре (Samsung)
  Додатоци и други работи што ги „позајми“ од Андроид и други производители.

  Тие треба повеќе да ги критикуваат производите на вашата компанија и да престанат да гледаат што прават другите затоа што до денес нема совршен смартфон и оној на блокот има некои сериозни недостатоци што ги продава по висока цена и дека неговите верни следбеници и со ништовни самокритика купи без исклучок.

 3.   Хозе dijo

  Отпечаток од прст .. Motorola? Но, некој навистина го знаеше тоа .. Единствениот што го објави Touch ID е Apple и ако не, тие ќе се разбудеа и немаше да стагнираат .. Како што се случува со повеќето компании.
  Епл оној што копирал .. Интерфејсот на iOS од 2007 година, а потоа налепницата андроид? Или дизајнот на галаксијата и iPhone 3G. Оттогаш, видов само реплики на мобилни телефони на компјутери, како што е Mac mini, кој набргу потоа дојде верзијата Samsung или продавниците за јаболка и облеката на нивните вработени, маси итн. ! Допрете ID на iPhone и потоа Samsung, бои ... Како и да е! Единствено што треба да направат е да иновираат или да даваат познати работи што луѓето не знаат што прави јаболкото, секој ќе има свое мислење! Но, ми се чини патетично што во овој момент ... Тие не се во можност да ги изнесат сопствените иновации, дека единствената иновативна работа што ја објави Самсунг е нејзината технологија за брзо полнење, флексибилните екрани и малку друго.
  Благодарение на Стив работни места .. имаме терминали што вреди, ако не продолжевме со ѓубрето Нокиа и неговиот симбјан што воопшто не напредуваше.

 4.   Сурфање dijo

  Ако Самсунг веќе не знае што да прави, тие сакаат да бидат како Епл, но нема да го постигнат тоа во животот, би ми било срам да работам во таква компанија.

 5.   Диего dijo

  Секогаш позади како кучешки топчиња