Samsung, Xiaomi и другите брендови се приклучуваат на „модата“ за елиминирање на полначот

Полнач за Xiaomi

Кога Apple го елиминираше полначот од iPhone и Apple Watch, возбудата што ја крена беше голема. Многумина од нас не ја разбираат оваа одлука денес. повеќе отколку да се намалат трошоците за производство и да се биде во можност да се додадат повеќе кутии во секој од пакетите што се натоварени на авионите што треба да се дистрибуираат низ целата планета.

Во неколку наврати рековме дека ова е несомнено лоша одлука и она што можеше да се стори е да му се дозволи на корисникот да избере дали сакал или не полнач за iPhone (вчитувајќи ја еколошката свест на него) или да го додаде оваа година дека тие се променија режимот за полнење и за следната 2021 година веќе започнува да се отстранува од кутиите. Како и да е, Apple како и секогаш беше првиот што ги елиминираше полначите од својот iPhone и останатите фирми ја искористија можноста буквално да го линчуваат, но сега токму овие брендови ги елиминираат полначите од нивните кутии ...

Samsung прво и сега Xiaomi го отстрануваат полначот

Двете фирми се смееја со неколку твитови и вести од корисниците на Apple за тоа што не додадоа полначи на iPhone и продолжија да ги купуваат нивните производи. Па, како што велат сега, токму овие фирми ги елиминираат полначите од нивните кутии и новиот Samsung и следниве модели на кинеската Xiaomi, извадете го полначот.

Продолжуваме да велиме дека ова е лоша одлука, но барем во случај на фирми надвор од „Епл“, полначите имаат тенденција да бидат „постандардни“ отколку кај „Епл“, кој секогаш оди на својата топка во овој поглед. Во моментов, она што го имаме јасно е дека сите брендови се повлекуваат од своите критики и се приклучуваат на Apple во елиминирање на полначот во кутијата на мобилни уреди. Ова може да биде добро или лошо во зависност од клиентот и видот на уредот, но секогаш би било подобро како што рековме на почетокот да му дозволиме на клиентот да избере во истата набавка дали да го додаде полначот во кутијата, ова како гледаме дека се чини дека не е можно и корисниците сега остануваат без полначи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Педро dijo

    Се прашувам што е тоа што ја наведува компанија како Самсунг да критикува и да се смее на одлуката што ја донесе Епл во тоа време да го елиминира полначот, а сега таа оди и го прави тоа. Каков вид маркетинг персонал и какво управување на компанијата го дозволува ова? Како е Samsung за ова? (повторно)