SanDisk iXpand, друга надворешна меморија компатибилна со iPhone и iPad

https://www.youtube.com/watch?v=zhH5faWowBs

SanDisk ја претстави својата нова единица во општеството iXpand флеш диск, надворешна меморија која покрај вообичаениот USB, вклучува и Lightning конектор за да може да се користи на iPhone или iPad.

Достапно во капацитети од 16 GB, 32 GB и 64 GB, SanDisk iXpand Flash Drive меморијата станува совршен додаток за оние кои имаат ограничен простор на својот iPhone, овозможувајќи ни да зачуваме фотографии, видеа, музика или кој било друг вид на датотека. 

Бидејќи iOS нема истражувач на датотеки, за да можеме да ја видиме содржината на оваа меморија, потребно е да ја преземеме Апликација iXpand Sync од продавницата за апликации. Откако ќе се инсталира, можеме да пренесуваме датотеки од меморијата на iPhone и обратно, нешто особено корисно за правење резервни копии на нашите фотографии.

Во однос на мултимедијалниот дел, апликацијата што управува со SanDisk iXpand Flash Drive ни ветува дека можеме репродуцирајте ги главните видео контејнери што се користат во моментов, вклучително и WMV, MKV или AVI меѓу другите.

Ако сметате дека овој вид додатоци е интересен да ја надополни меморијата на вашиот iPhone или iPad, цената на овој специфичен модел е 59,99 УСД за верзија од 16 ГБ, 79,99 УСД ако ги купиме 32 ГБ и 119,99 УСД ако се обложиме на 64 ГБ.

Јасно е дека неговата цена не е многу привлечна, но ако земеме предвид дека iPhone нема слот за вметнување на microSD мемориски картички, овој додаток станува една од ретките вистински алтернативи за да можеме да уживаме повеќе простор на нашите уреди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.