Satechi Dual Smart Smart Outlet, компатибилен двоен штекер HomeKit

Паметните приклучоци се едни од најпопуларните додатоци за автоматизација на домот благодарение на можност за автоматско вклучување и исклучување на кој било електричен уред што ќе го поврзете со нив, бидејќи тие ви нудат важни информации како што се потрошувачката на електрична енергија. Го анализиравме новиот паметен двоен приклучок на Satechi, компатибилен со HomeKit и со многу конкурентна цена.

Со многу едноставен дизајн што може да помине низ конвенционален двоен приклучок, овој Satechi Dual Smart излез ни нуди два приклучока каде што имавме само еден, двата се независни во однос на работењето и Можеме да ги контролираме и со двете физички копчиња што се веднаш над нив и преку сите уреди што ја вклучуваат апликацијата Home, како и HomePod преку Siri. Две LED диоди лоцирани веднаш до физичките копчиња го означуваат статусот на секој приклучок.

Конфигурацијата со HomeKit е типична, едноставна и брза: скенирајте го кодот HomeKit на горниот дел од приклучокот со камерата на вашиот iPhone и следете ги чекорите што се наведени во апликацијата Home. На почетокот приклучокот се појавува како единствен уред, но Casa ни овозможува можност за одделување на двата приклучока за да можеме да го контролираме секој независно. Можеме да ги именуваме за лесно да ги идентификуваме и да го користиме Siri за вклучување и исклучување на уредот што е вклучен во овој додаток на Satechi.

Интеграцијата со HomeKit ни ја нуди целата моќ на платформата на Apple: Околини за групирање на различни уреди и нивно контролирање заедно, и Автоматизација за извршување задачи со вклучување на ламба кога ќе се вратите дома ноќе, или исклучи го кога ќе ја напуштиш куќата и нема никој внатре. Ако сакате да дознаете малку повеќе за околините и автоматизацијата на HomeKit, ви препорачуваме да го гледате видеото на нашиот YouTube канал каде ќе ви објасниме сè.

Поврзана статија:
Како да ги користите опкружувањата и автоматизацијата на HomeKit

Покрај користењето на апликацијата Home, можеме да ја користиме и апликацијата Satechi Home (линк) со кои не само што можеме да го контролираме овој двоен приклучок Satechi, туку исто така ги вклучуваме сите додатоци компатибилни со HomeKit што ги имате во апликацијата Home. Како додаток, покрај она што го нуди Casa, Со оваа апликација Satechi можеме да ја видиме непосредната потрошувачка и историјата на додатоците што се вклучени во овој паметен излез Satechi.

Мислење на уредникот

За цена од она што обично чини еден паметен приклучок, овој Satechi Dual Smart излез ни нуди целосно компатибилен двојно приклучок HomeKit со многу дискретен дизајн што практично не се разликува од конвенционалниот двоен приклучок. Неговата работа е она што може да се очекува од додаток заверен од Apple HomeKit, со многу брз одговор на вашите упатства и сите можности што ги нуди платформата за домашна автоматизација на Apple. Може да се набави за 39 € во Macnificos од овој линк.

Satechi двоен паметен излез
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
39,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • работа
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Интеграција со HomeKit
 • Стабилна врска
 • Физички копчиња за вклучување и исклучување
 • Информации за потрошувачката на електрична енергија

Contras

 • Не е компатибилен со други платформи
 • Хоризонтално уредување што може да биде проблематично кај некои приклучоци

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.