Satechi претставува нов полнач 108W USB-C

Сатечи

Кога се повикуваме на фирмата Satechi, гледаме висококвалитетни додатоци во однос на материјалите за производство, компатибилноста со нашите уреди и безбедноста. Во овој случај, фирмата презентира на CES во Лас Вегас а нов полнач за патувања 108W со две USB-C PD и USB-A порти за да не мора да носиме огромна количина полначи со нас.

Овој нов полнач ни овозможува истовремено да полниме MacBook Pro, iPhone, iPad и сепак ќе имаме неколку бесплатни приклучоци за полнење на други уреди. Сето ова со уверување дека полначот нема да ја оштети нашата опрема и со тоа малопродажна цена од 79,99 УСД.

Сатечи

Имањето две порти за испорака на напојување USB-C во ист полнач од 90W и 18W значи дека можеме безбедно да го полниме MacBook Pro заедно со iPhone. Сето ова на брз начин и како што велиме со тотална безбедност, нешто што понекогаш немаме тенденција да му даваме значење и што може да предизвика проблеми во уредот. Како што велиме, исто така има и две USB A порти што ни овозможуваат да полниме други уреди на 12W, за во исто време да можеме истовремено полнете до четири уреди.

Satechi има многу полначи во каталогот на производи и е глобално призната марка, така што ова е навистина интересен десктоп полнач за оние кои сакаат да имаат сè поврзано на едно место, исто така е во согласност со тековните CE, ETL, USBIF и регулативи. FCC. Овој нов Satechi 108W Pro сега е достапен за резервација во онлајн продавници како што е Амазон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.