Scosche Base3, база за полнење за iPhone, Apple Watch и AirPods

Scosche ги лансираше своите нови производи за полнење на нашите уреди и тие вклучуваат една од најинтересните повеќекратни бази за полнење што можете да ги најдете за перформанси и цена: База 3.

Scosche е лидер во држачите за паметни телефони во САД и Канада, бренд кој нуди највисоки гаранции за квалитет на сите свои производи, а доказ за тоа е што некои се продаваат во продавницата на Apple, како што е неговиот фантастичен BaseLynx, еден од неколку модуларни бази за полнење што можете да ги најдете на пазарот. Хој, анализираме поедноставна, но многу комплетна база за полнење, доволна за полнење на вашиот iPhone, Apple Watch и AirPods, а тоа вклучува сè што ви треба во кутијата, вклучувајќи го и адаптерот за напојување.

Поврзана статија:
Scosche Baselynx, единствената база за полнење што ви треба дома

Scosche Base3 вклучува три умно позиционирани станици за полнење за да заземат што е можно помалку простор, што го прави идеален за поставување на вашата ноќна маса или на работната маса, без да зафаќа премногу. Друга од неговите главни доблести е тоа што има се што ви треба, нема да морате да додавате никаков кабел за полнење, ниту Apple Watch, дури ни ѕидниот полнач, бидејќи вклучена е една USB-C испорака на енергија од 20 W, и секако потребниот кабел за поврзување со основата која има USB-C конектор.

Изработен е од пластика, со достапни две бои, црна и бела, двете во мат финиш. Двојната ламба на предната страна покажува кои станици за полнење се активни. Компатибилен е со кој било паметен телефон што има безжично полнење со стандардот Qi, нудејќи моќ од 7,5 W во случајот на iPhone, 5 / 10W во случај на други паметни телефони со Android. За AirPods и Apple Watch има моќност од 2,5W. Во станицата AirPods можете да поставите други слушалки се додека нивната футрола за полнење е слична по форма и големина на онаа на AriPods. Работи со првата и втората генерација на AirPods (со кутија за безжично полнење), како и со AirPods Pro и новите AirPods 1.

Во станицата Apple Watch можете само да го надополнувате часовникот на Apple, поради необичната форма на полначот на овој паметен часовник. Тој е сертифициран за MFi за часовникот, така што нема да имате проблем со ниту еден модел на Apple Watch. Некои сиви силиконски влошки служат за грижа за површината на нашиот iPhone и AirPods, како и за спречување на нивно лизгање. Се разбира, тој е во согласност со сите безбедносни мерки што ги бара стандардот Qi, така што можете да бидете спокојни кога станува збор за грижата за батеријата на вашите уреди.

Една од работите што најмногу ми се допаѓаат кај овој приклучок е тоа што во отсуство на компатибилност со MagSafe, одлучете се за вертикален дизајн во кој нема да морате милиметриски да ја пресметувате позицијата на вашиот iPhone и AirPods, како што треба да направите со другите хоризонтални основи. Исто така, ви овозможува да ги гледате известувањата што пристигнуваат на вашиот iPhone без да мора да го подигнете.

Мислење на уредникот

Основа за полнење на вашиот iPhone, Apple Watch и AirPods во еден додаток со многу мала големина и со помош на еден приклучок. Тоа е совршено решение за нашата ноќница, биро дури и за патување. Неговата цена е 119,99 долари на веб-страницата Scosche (линк), се надеваме дека наскоро ќе стигне до други онлајн продавници како Amazon или Apple Store, каде што веќе се продаваат некои од нивните производи.

База3
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
$ 119,99
 • 100%

 • База3
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Намалена големина
 • 3 во 1 раствор
 • Вклучува адаптер за напојување од 20 W
 • Минималистички дизајн и добро завршен

Contras

 • Нема MagSafe

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.