Scosche Baselynx, единствената база за полнење што ви треба дома

Се обидовме со а Прилагодена, модуларна, база за полнење со повеќе уреди што ви овозможува да ги полните сите ваши уреди Со еден приклучок, сето тоа е лулка за полнење Scosche Baselynx, единствената лулка што некогаш ќе ви треба во вашиот дом.

Електронските уреди се размножуваат во нашите домови, а тоа значи дека во многу домови, наоѓањето бесплатен приклучок и полнач понекогаш станува невозможна за мисијата. Да не спомнувам каде ги оставаме сите тие уреди кога не ги користиме? Ова е причината зошто станиците за полнење со повеќе уреди се толку популарни, но тие обично нудат тарифи за два или најмногу три уреди истовремено. Овој модел за кој зборуваме денес, Baselynx од Scosche, е токму она што го баравте ако пронаоѓање на приклучок и / или полнач за сите ваши уреди е главоболка.

Модуларноста е разликата

Ако барате приклучок за вашиот Apple Watch, тој обично вклучува полнач за вашиот iPhone и малку друго, што е добро за вашиот ноќен штанд, но не и за сите гаџети низ куќата. Што ако сакате база за двајцата Apple Watch дома? Или за двата ајфони? Што ако имате само Apple Watch и iPhone, но имате iPad и AirPods? Да не зборуваме повеќе за големи семејства каде што уредите се размножуваат. Покрај тоа, на секој уред му е потребна различна моќност за полнење: iPad Pro 18W, iPad 12W, ако сакате брзо полнење за вашиот iPhone, потребни ви се и 18W и исто така USB-C со испорака на енергија… вистинска главоболка.

Оттогаш Скоше успеа да ги отстрани овие проблеми при мозочен удар Можете сами да изградите своја база како да е лего. Комплетот што го анализиравме вклучува полнач за Apple Watch, друг безжичен полнач за кој било уред компатибилен со Qi стандардот, вклучени iPhone и AirPods и основа за три уреди што можете да ги поставите вертикално, како решетка за списанија, а тоа е специјално дизајниран за iPad и iPhone.

Секој од овие модули е независен и може да се постави по редослед што најмногу ви се допаѓа. Или дури можете да отстраните модул или да додадете други. Ова е голема разлика што ја има во споредба со која било друга база со повеќе уреди: вие одлучувате што ви треба и го конфигурирате според вашиот вкус. Треба само да земете во предвид еден важен детал: секој сет има ограничување од 15 поени, што е максимум што може да се напојува еден кабел, и тие се дистрибуираат на следниов начин:

 • Полнач за Apple Watch: 1 поен
 • Безжичен полнач Qi (10W): 2 поени
 • Вертикална основа за полнење (2xUSB-A 12W + 1xUSB-C 18W PD): 5 поени
 • Крајно парче со двојна порта (USB-A 12W + USB-C 18W): 3 поени

Веќе е прашање да направите едноставна сума за да знаете дали сè што имате дома може да се наполни со една база. Комплетот што го анализираме додава вкупно 8 поени, и полнењето на два iPad, iPhone, некои AirPods и Apple Watch или три iPad, iPhone и Apple Watch ве решава. Погледнете ја маржата што останува за додавање додатоци и полнење на слушалките на PS4, друг iPhone, друг iPad Pro итн. Елемент што не го вклучува комплетот (и срамота е затоа што веќе би бил совршен) е последното парче со двојна порта, со 12W USB-A (совршено за iPhone или iPad) и 18W напојување за напојување USB-C , што е совршено за iPad Pro или брзо полнење на вашиот iPhone. Се разбира, може да се купи одделно.

Квалитет и внимание на деталите

На сето она што го рековме, мора да додадеме дека оваа основа е многу добро изградена. Направен е од пластика, овој модел е бел (ексклузивен за Apple Store), но има и црна боја, но немојте да мислите дека чувството е ефтин материјал затоа што воопшто не е така. Сите парчиња се прилично солидни, врската меѓу нив е многу робусна, и текстилниот материјал на безжичната основа и полначот за Apple Watch е многу добра завршница. Кога е прицврстена, основата изгледа како едно парче и покрај својата модуларност.

Скоше многу се погрижи за сите детали и не падна во грешка што другите бази навистина ја прават: вертикален штанд го сместува iPad со дебели заштитни футроли, нешто многу важно особено кога има деца дома. Тоа е прва база од ваков вид што ја пробав и ми овозможува да ги соберам iPad-ате на моите деца со куќишта UAG, дури и мојот iPad Pro со прилично густата кутија за тастатура Logitech се вклопува без проблеми.

Мислење на уредникот

Со оваа основа за полнење Baselynx, Scosche ни нуди нешто уникатно на пазарот: база со повеќе уреди, модуларен, проширен, целосно прилагодлив и способен да ги наполни сите домашни уреди со еден приклучок. Ако на ова додадеме неколку добри завршни работи и добро постигнат дизајн, како и други детали, како што е можност за поставување на iPad со дебели заштитни куќишта, можеме да го препорачаме само за секој што сака да ги наполни сите домашни уреди без простор или приклучоци. Достапно во бело (само во продавницата на Apple) за 159 € (линк) има навистина интересна цена со оглед на тоа што ви овозможува истовремено полнење до 5 уреди. Во црно во моментов можеме да го најдеме само на веб-страницата на Scosche (линк), но се очекува наскоро да биде достапен во повеќе онлајн продавници, покрај самостојните модули што се достапни за купување.

Scosche baselynx
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
159 €
 • 100%

 • Scosche baselynx
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Модуларен и прилагодлив
 • Еден единствен приклучок за сите ваши уреди
 • Добар дизајн и материјали
 • Основа за поставување iPad-и со заштитен капак

Contras

 • Уште еден USB-C во комплетот би бил одличен

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.