Scosche MagicGrip, држач за автоматски полнач за автомобил

Scosche сака да направи разлика со своите додатоци, а со својот MagicGrip ни нуди поддршка и безжичен полнач за нашиот автомобил што исто така автоматски открива дека го поставуваме нашиот телефон да го гушкаме, и дека има завиден квалитет на градење.

Полнач за автомобил изгледа како додаток со малку простор за изненадување, и навистина овој Scosche MagicGrip не е единствениот што ни нуди држач за полнач, дури и по автоматизам кога станува збор за држење на нашиот iPhone. Ниту има во системот за прицврстување на решетката за вентилација, дури ниту во моќноста на товарот, што достигнува максимум 7,5W што тековните iPhone телефони го поддржуваат за безжично брзо полнење.

Но, од моментот кога ќе го извадите од кутијата, сфаќате дека во вашите раце имате поинаква потпора од другите, бидејќи квалитетот на конструкцијата е многу висок. Пробав многу држачи од сите брендови и цени, и никој не ми даде такво позитивно чувство како овој MagicGrip. Направен е од пластика, но со добар квалитет, со одлични завршни работи и со чувство на цврстина што ја прави разликата со останатите.

Потоа, тука се и деталите, како што е фактот дека основата што е прицврстена на решетката за вентилација овозможува излегување на воздухот низ неа, за да не се меша со контролата на климата на вашиот автомобил. Исто така и тоа артикулациите на поддршката овозможуваат 360º да се врти и во парчето што го држи iPhone и во куката до решетката за вентилација. Исто така, тука нема навртки за затегнување, споеви се дизајнирани да даваат доволно отпорност за да не се движи откако ќе се поправи, но во исто време ќе можете да го поставите во положбата што ја сакате без проблеми.

Деталите за разликување не завршуваат тука, бидејќи во полето ќе најдете сè што е потребно за да го поставите вашиот MagicGrip: кабел USB-A до USB-C, лепливи клипови за фиксирање на кабелот, држачот на полначот и полначот за запалка за вашиот автомобил. Да, нема да мора да ставате ваш сопствен полнач, затоа земете го во предвид кога ја проценувате цената на овој MagicGrip. Рамниот кабел е исто така многу подобар кога ќе го натерате да помине низ контролната табла на вашиот автомобил, па затоа, откако ќе го поставите, крајниот резултат е доста добар благодарение на лепливите клипови.

Што се однесува до работата на овој држач за полнење, нема многу што да се каже, особено затоа што работи совршено без компликации. Ставете го вашиот iPhone во држачот и веднаш штом го открие, рацете ќе го прегрнат и ќе започне да го вчитува, без понатамошно разгорување. Зафатот е силен, вашиот iPhone нема да падне без најмало сомневање и не плашете се да го поставите без куќиште бидејќи рацете се заштитени со гумени парчиња. Како што рековме претходно, можете да го ротирате 360º, па ако претпочитате да го носите вашиот iPhone во хоризонтална положба, можете да го направите тоа без проблеми.

Отстранувањето на iPhone не е автоматско, тоа е единствената негативна точка што ја наоѓам со поддршката. Мора да го одделите iPhone-от од полначот за да престане да го открива и авторите да се отвораат рацете. За практични цели, тоа значи дека ќе мора да го држите iPhone со една рака, а со другата поддршка, за да можете да ги одделите двата елементи. Јас навистина не можам да замислам друг начин да го сторам тоа, бидејќи ако чувствителноста при отворање на рацете беше поголема, iPhone би можел да падне на какви било вибрации, нешто што воопшто не би било пожелно. Претпочитам „кавга“ да мора рачно да го отстранувам iPhone, но бидете сигурни дека монтирањето е безбедно.

Мислење на уредникот

Држачот за полнач за автомобили Scosche MagicGrip ни нуди работи што априори не изненадуваат, но тоа го прави со ниво на квалитет и внимание на деталите што го прават најдобриот држач што можете да го купите за вашиот автомобил во моментов. Безжичното полнење е многу сигурно, без исклучувања за време на патувањето и со максимална моќност што iPhone може да ја поддржи (7,5W). Неговиот систем за автоматско стегање е навистина удобен и многу безбеден, а двојната артикулација ви овозможува да го поставите вашиот iPhone во совршена положба за да немате проблеми ако треба да го погледнете вашиот телефон за време на патувањето, нешто што треба да го направите на поглед за да не се изгуби.важната работа: патот. Неговата цена е повисока од просечната, 84.95 евра во продавницата на Apple (линк), но ако го земеме предвид неговиот квалитет и тука спаѓа и полначот за запалка за автомобил, тоа навистина е добра цена.

Scosche Magic Grip
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
84,95
 • 80%

 • Scosche Magic Grip
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Изградба на квалитет
 • Вклучува сè што ви треба
 • Целосно артикулиран
 • Систем за автоматско стегање
 • Многу безбеден зафат

Contras

 • Рачен систем за ослободување на iPhone

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.