Shazam за iPad е ажуриран за поддршка на Сплит Поглед

Шазам iPhone X

Бидејќи „Епл“ го објави купопродажниот договор со сопствениците на британската компанија „Шазам“, компанијата на Тим Кук мораше да чека практично една година до Европската унија даде зелено светло за купувањето, откако провери како оваа набавка не влијаеше негативно на конкуренцијата и на останатите стриминг музички услуги.

Од сега, не само што е отстранета платената верзија, Shazam Core, туку се додадени и голем број карактеристики. Неколку часа, ако користите Shazam на iPad, имате на располагање ново ажурирање, ново ажурирање што додадете функција Сплит преглед.

Благодарение на оваа функција, можеме користете го Сплит екранот Shazam со друга апликација, идеално за кога сакаме да забележиме песни што ги препознаваме преку апликацијата, на пример. За да го искористиме Shazam на поделен екран, треба да ја извршиме истата постапка како и со другите апликации, лизгајќи ја апликацијата до работ на екранот каде што сакаме да ја поставиме и да почекаме секунда додека не се прикаже на поделен екран заедно со постојната апликација.

Но, ова не е единствената нова опција што ни ја нуди најновата надградба на апликацијата Shazam за iPad. Друга новина се наоѓа во можноста за избришете ги песните што претходно ги препознавме лизгање на песната на една од страните, така што таа автоматски исчезнува од апликацијата и не се синхронизира со соодветната музичка апликација што ја инсталиравме на нашиот уред.

Shazam, не е достапен само за iPhone и iPad, туку исто така е достапен за Apple Watch, па дури и за Mac. Покрај тоа, таа е интегрирана со Siri, па ако сакаме да препознаеме песна, треба само да го прашаме асистентот на Apple која песна свири. Се разбира, многу побрзо е да ја отворите апликацијата и да кликнете на копчето за да ја препознаете песната.

[апликација284993459]


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.