ShiftCam е кутија со повеќе леќи за iPhone

shiftcam

Кој од присутните не се сеќава на оние леќи што се поставени на целта на нашиот iPhone и што ни овозможуваат да ја добиеме фотографијата со типичен риболов, зум или слично? Па, ShiftCam, е случај што ви овозможува да додадете уште четири леќи на Apple iPhone и сите инкорпорирани во самиот налог.

CES во Лас Вегас дава голема игра во продажниот пазар за производите на Apple, познати брендови и други кои не ги презентираат своите производи за нашиот сакан iPhone и во овој случај ShiftCam, дури и нуди поларизатор така што нашите фотографии ќе излезат многу подобро од она што тие веќе го прават.

Капа Shiftcam

Од iPhone 7 до сегашниот iPhone 11 Pro Max

Куќиштата со повеќе леќи ShiftCam се достапни за многу модели на iPhone и секој од нив има свои специјални леќи за да можеме брзо и лесно да разменуваме во зависност од тоа што ни треба. Мулти-леќата ShiftCam е на пазарот веќе подолго време и за новите iPhone 11 и iPhone 11 Pro / Max што ги имаат почетна цена од 74,99 $ до 84,99 $ за мат црна и мат-транспарентна модел на најголемиот од iPhone 11 Pro. Може да ги видите сите модели од оваа иста врска до Официјална веб-страница на ShiftCam.

Макро x20 леќа е максимумот што можеме да го најдеме за моделот iPhone 11 Pro и Pro Max, потоа ги имаме макро леќите x10, телефото леќа x4, fisheye 180ye и поларизаторот, така што нашата фотографија нема рефлексии покрај зголемување на контрастот. На кратко, станува збор за кутија што има вградени леќи и која корисникот едноставно ја поставува на iPhone. Вистина е дека не е најестетскиот за нашиот уред, но се чини дека се доста практични за оние кои сакаат да ретушираат слики со овој вид леќи и покрај тоа што iPhone има спектакуларни фотоапарати без потреба да користат ваков тип додатоци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.