Shumuri Slim Extra, најтенкиот случај за вашиот iPhone

шумури-07

Го купувате најубавиот iPhone и со најдобрите материјали за да го скриете зад случајот што едвај го открива предниот дел, ова е контрадикторноста со која се соочуваат повеќето корисници на iPhone или кој било тековен паметен телефон на пазарот. Нема сомнение дека iPhone е спектакуларен едноставно каков што е, и ако зборуваме за моделот Jet Black, па дури и за мат-црниот модел, многу повеќе. Шумури мисли прецизно на оние корисници кои сакаат да го заштитат својот iPhone од напади, но без да се одречат од неговата слабост, па дури и од неговиот дизајн и ни нуди најтенки куќишта за нашиот паметен телефон.

шумури-09

Shumuri Slim Extra Case за iPhone 7 и 7 Plus ќе додаде само 0,35 mm (Да, не згрешив) со дебелината на вашиот уред, и покрај тоа што може да изгледа, тој е направен од отпорен материјал што ќе го заштити од надворешни агресии што може да ја изгребат површината. Исто така, има посебност што го покрива целиот профил на телефонот, без оние вообичаени исечоци на горниот и долниот дел што обично ги имаат тенки футроли. Дупките за копчињата, конекторите и звучниците се совршено пресметани, а случајот е вистинска ракавица на вашиот iPhone.

шумури-04

Очигледно, кој и да ја избере оваа обвивка, знае дека оваа крајна слабост значи мала заштита од падови. Ова не е мисијата на куќиштата Шумури, кои не го штитат ниту предното стакло, бидејќи тие не излегуваат најмалку од металната конструкција на вашиот iPhone. Тоа ќе спречи лизгање на телефонот, ќе го заштити од гребење со поставување на тврди површини или носење во торбата со други предмети што можат да ја оштетат неговата површина, но ако немате среќа да го испуштите на земја, отпорот ќе зависат од сопствената структура на iPhone и колку сте среќни.

шумури-06

За сите детали се води сметка максимално, а на пример, наместо да имате голема дупка што вклучува леќа со двојна камера и четири-LED блиц, Шумури ги покрива изберете да го покриете секој елемент поединечно, дури и покривајќи го металниот раб на комората. Се разбира, не е покритие за ставање и полетување многу често, бидејќи да се биде толку слаб и да бидеш толку екстремно затегнат, може да се оштети ако го повториш тој процес многу пати, или барем таков е впечатокот што го дава кога ти го прави тоа

шумури-08

Моделот што го гледате на фотографиите е специфично сивата боја, но може да се најде и во про transparentирен, идеален за оние кои сакаат да не забележат дека носите футрола, и цврста црна боја која е спектакуларна со мат црната iPhone Тие исто така постојат и за iPhone 7 и претходните модели. Тие можат да се купат од официјалната веб-страница на брендот, и се со цена од 19,99 УСД плус за испорака.. Повеќе информации и продажба на овој линк.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Пламенот на ајторот dijo

  Здраво добро! Јас носам ајфони со футроли Шумури уште од iPhone 5 и не можев да бидам позадоволен! Многу препорачливо!

 2.   бициндарио dijo

  Многу слично, прилично добро завршено и совршено се вклопува. Всушност, во одредени аспекти се подобрува кај Шумури; Повеќе бои, нема печатени логоа и многу поевтино. Јас го препорачувам 100%

  дупи - УлтраСлим футрола за Apple iPhone 7 (4.7 ″) FeinMatt лесен пројектор за куќиште Заштитна обвивка за штитник Штитник Тврда тврда кутија, црвена https://www.amazon.es/dp/B01LSBRLUG/ref=cm_sw_r_cp_api_UB9eybQ0FCBGP

 3.   Manuel dijo

  Јас минатата недела купив случај со iPhone 7 и нивната логистика е страшна досега тие не го испраќаат и не одговараат на е-поштата.
  Како може да препорачате таква компанија !!!