SolidLUUV или Како да ја подобриме камерата на нашиот iPhone?

СолидЛУУВ

Секој знае дека новите iPhone 6 и 6 се разликуваат од нивните постари браќа 6 Plus и 6s Plus во три уникатни аспекти; екран, камера и батерија.

За жал, не се сите споредливи и покрај нашите напори, сепак постојат работи што можеме да ги направиме за да одговараме, па дури и да ги направиме подобри го малиот брат во однос на неговиот постар брат.

За првиот аспект, што е екранот, не можеме да сториме ништо, сепак на екранот на iPhone 6 и 6s тие докажаа дека се бранат повеќе од доволно за дневни потреби.

Тоа е аспект на батеријата, батеријата може да се надополни благодарение на куќиштето со интегрирана батерија или секогаш носејќи надворешна батерија, во овој случај можеме дури и да го победиме постариот брат.

И последно, но не и најмалку важно е камерата, ајфони од серијата плус имаат оптички стабилизатор на слика, елемент што е сите ние би сакале да ги имаме на нашиот уред и дека многу го обвинував Apple за тоа што не го интегрираше во нашите iPhone 6 и 6s.

Но, ние не сме сите новости, благодарение на големата заедница дека зад производите на Apple, можеме да уживаме во овие подобрувања во нашите уреди, и тој прецизно дојде да зборува за едно од неговите подобрувања, во овој случај зборуваме за механички и електронски стабилизатор на слика што значително ќе го подобри квалитетот на нашите видеа и ќе ни овозможи да го користиме и со нашата камера и со нашиот мобилен уред.

СолидЛУУВ

Овој уред ќе биде совршен придружник на нашиот iPhone кога излегува да снима видеа, особено ако овие видеа се снимени од тешка перспектива во делот за стабилизација, примери од нив може да бидат спортски видеа како онаа што ја покажува кампањата да се оди на скејтборд или лонгборд.

Да се ​​сними овој вид на спорт ни треба добра стабилизација а особено ако ќе снимиме одозгора од табелата, сепак тоа не е единствената прилика во која ќе можеме да го искористиме овој стабилизатор, бидејќи стабилизацијата на сликата ќе направи нашиот iPhone да се фокусира помалку и квалитетот на нашите видеа е значително подобрен.

Еве еден пример за видео снимено со уредот:

Како да се добие еден?

СолидЛУУВ

Да се ​​добие SolidLUUV и да се совпаднат видеата со оние на iPhone 6 Plus или 6s Plus, ќе ве чини приближно 100 €, предноста во однос на OIS (оптичка стабилизација на слика) на моделот Plus е што SolidLUUV има двоен систем за стабилизацијаИмаме SolidLUUV со механичка стабилизација и UltraLUUV кој исто така вклучува електронска стабилизација, двата система комбинирани ќе ги направат видеата на нашиот паметен телефон, GoPro или конвенционалната камера совршено стабилни и подобрувањата што ги вклучува во детали и фокус.

Можете да ги добиете вашите СолидЛУУВ o УлтраЛУУВ en вашата официјална кампања на KickStarter, Безбеден облог оттогаш Тие се пред да ја зголемат тројно поставената цел и им остануваат уште повеќе од 10 дена!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.