Sonos го претставува својот нов Sonos Move, за уживање во звукот надвор од дома

Sonos сака да уживаме во нашата музика насекаде и затоа тие само го претставија својот нов Sonos Move, звучник што докажува дека преносливоста не мора да биде во спротивност со квалитетот. Со својата десетчасовна автономија, неговиот IP56 сертификат и компатибилност со AirPlay 2 и Bluetooth, тоа е првиот Sonos што не мора да биде вклучен во струја за да работи.

Покрај тоа, тој исто така презентираше нов Sonos One SL, нема микрофони за оние кои преминуваат од виртуелни асистенти и новото пристаниште Сонос, наследникот на Sonos Connect за да го донесе паметниот звук на Sonos во традиционалните стерео. Ние ви ги даваме деталите подолу.

Соноси се движат

Паметен звучник дизајниран да биде насекаде, внатре или надвор од вашиот дом. Тоа е Sonos, што значи дека е додаден на целиот ваш претходен систем и дека ужива во сите функции што се достапни во неговата апликација и дека квалитетот на звукот е несомнен. Два засилувачи од класа Д, високотонец насочен надолу и вграден среден вуфер гарантираат звучно искуство на ниво на тоа на што нè навикна Сонос. Секако е компатибилен со AirPlay 2 и можете да додадете Alexa или Google Assistant, како што претпочитате, така што со неговите четири микрофони ќе можете да се справите со вашиот глас.

Но, има и други уникатни карактеристики, како што е интегрираната батерија што gives дава опсег од 10 часа работа, до 120 часа во мирување. Се полни преку USB-C или со вклучена основа за полнење, така што секогаш можете да го имате во својата база и едноставно да го носите за да уживате во звукот на друга локација. И, ако го однесете таму каде што не стигнува WiFi, не грижете се, бидејќи можете да го поврзете уредот преку Bluetooth. Неговата цена е 399 € и е достапна само во црно. Веќе можете да го резервирате и ќе биде достапен од 24 септември во Шпанија и Мексико, покрај САД и другите европски земји.

Sonos One SL и пристаниште Sonos

Сонос не сакаше да заборави на оние кои не сакаат виртуелен асистент во својот звучник, и иако во сите нивни производи тоа е нешто што може да се деактивира, па дури и да го исклучите звукот на микрофонот, зошто да платите повеќе за нешто што нема да го користите ? Така е поднесено Sonos One SL, кој е Sonos One без виртуелен асистент за 199 € кој ќе биде достапен од 12 септември.

И, конечно, Sonos Port исто така ни го покажа ажурирањето на неговото Sonos Connect, кој служи за проширување на системот Sonos на традиционални стерео и приемници. Неговата цена е 399 € и ќе биде достапна од 12 септември на ограничена основа, со целосна достапност од јануари 2020 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.