Сонос го лансира својот бел безжичен сабвуфер

Брендот Sonos ни нуди безжични звучници со своите серии Play, во црно-бели бои. Сепак, до сега, оние што сакаа да ја постават својата звучна сцена со бокс-бас, можеа да додадат само црн сабвуфер во комплет за звучници. До денес, Сонос стави на располагање нови резервни единици за сабвуфер за резервација. Испораките ќе започнат да се вршат од 25 октомври. Значи, ако имате комплет за бели звучници, сега можете да додадете a безжичен сабвуфер исто така во бело.

За да го резервирате производот, само треба да отидете на веб-страницата на Sonos и да кликнете на белата опција под моделот на безжичен звучник за сабвуфер. Цената на истиот, како и кај црниот модел е 699 долари. Со оваа висока цена, купувачот добива сабвуфер со модерен и чист дизајн, со два интегрирани засилувачи од класа D. Фреквенцијата успева да остане секогаш под 25 Hz. Плус, благодарение на неговата безжична природа, овој сабвуфер може да се постави каде било во просторијата, без потреба да се грижите дали проклетите кабли ќе бидат видливи или не.

Малку по малку, безжичната технологија станува дел од сè повеќе уреди кои не опкружуваат секојдневно и кои се интегрирани во домашната технологија. Досега, проблемот не беше во тоа што не постојат овие видови производи, туку во високата цена по која беа пронајдени и, според тоа, малата понуда што беше достапна во продавниците што беа посветени на тоа. Sonos, со својот бел звучник за сабвуфер, нуди производ на гаранции, со првокласен дизајн и со можност за негово интегрирање во комплетен систем на звучници што, без кабли помеѓу нас, ни овозможува да уживаме во уникатно звучно искуство во просторијата троседот во нашата куќа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Jaime dijo

    И кога плејберот ќе биде празен?