Сонос лансира нови звучници кои ја истакнуваат звучната лента со Долби Атмос

Многумина од вас ќе знаат Sonos, веројатно најдобрата марка звучници на пазарот. Производител на кој многумина сакаат да наликуваат, останува да го видиме Apple само со својот HomePod, но тој е на пазарот веќе подолго време и вистината е дека тие се надминуваат со секое лансирање. Неодамна видовме како Сонос беше лансиран на пазарот на паметни звучници, со виртуелни асистенти, сето тоа без да се занемари квалитетот на звукот кај нив. Сега тие се враќаат со нови врвни звучници: нова звучна лента (со Dolby Atmos), нов сабвуфер и нов звучник совршен за аудиофилите. По скокот, ви ги даваме сите детали за новите звучници што Sonos ги лансираше на пазарот.

Виртуелни асистенти во Долби Атмос

Започнуваме со звучна лента, производ со кој тие играа на Сонос кога го лансираа Зракот на Сонос, но тој го достигнува својот врв со овој нов Сонос лак, новата звучна лента компатибилна со Dolby Atmos. Што значи тоа? Битието Компатибилен со Долби Атмос значи да се биде под овој стандард, нешто што стана стандард на аудиовизуелниот пазар. И тоа е дека овој Сонус лак носи со себе 11 драјвери за звук што ни даваат совршено 3Д-аудио Се сеќавате ли кога ги наполнивме нашите куќи за звучници со познатите домашни кина?

Очигледно мора да имаме предвид дека изворот на аудио, што го репродуцираме преку овој Sonos Arc, треба да биде звук компатибилен со тој стандард на Dolby Atmos, да, тој е компатибилен и со Dolby Digital 5.1, многу пораширен стандард што е постар. И, ако сте следбеници на брендот Sonos, ќе го знаете True Play, системот за калибрација на брендот што го прави звукот да се прилагодува на нашата соба, и очигледно го имаме на располагање и со овој Sonos Arc.

Сè има своја цена, а овој Sonos Arc ќе биде достапен на 10 јуни за ништо повеќе и ништо помалку од 899 евра, цена која не е погодна за сите џебови но тоа е конзистентно заради технологијата што ја вклучува. Beе биде достапен во мат црна и бела боја, а веќе ви кажуваме дека дизајнот е неверојатен.

Аудиофилите имаат право и на нови производи

И ние го велиме тоа аудиофили Тие исто така имаат право на нови производи затоа што Сонос исто така сакаше да обнови два свои водечки производи: Sonos Five, ажурирање на легендарната Play 5 што нуди звук типичен за најдобрите студија; и Sonos Sub, сабвуфер на марката компатибилен со сите звучни системи Sonos што ќе ни овозможи совршен дополнителен бас за нашите најдобри мелодии.

Производи што одат од 799 евра во случајот „Сонос Суб“, до 579 евра во случајот „Сонос пет“. Производи што може да се сметаат за висока цена, но вредат секој денар што го чинат поради квалитетот на звукот што го обезбедуваат. Како што споменавме, сите ќе бидат достапни на глобално ниво од 10 јуни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.