Sonos Move сега е достапен во бело и со уште еден час автономија

Еден од нашите омилени брендови кога станува збор за звукот штотуку го ажурираше највисокиот квалитет и најкомплетниот звучник на пазарот, Sonos Move. Нова „месечина бела“ боја и дополнителен час автономија со помош на ажурирање на софтвер се главните новини.

Терминот „преносен звучник“ генерално се поврзува со прифатлив квалитет на звук и Bluetooth-врска. Сонос сакаше да ја прекине таквата мисла со својот Sonos Move, звучник што можевме да го анализираме пред неколку месеци и кој е еден од ретките што може да го засени HomePod во однос на квалитетот на звукот и перформансите. Поврзување AirPlay 2 и Bluetooth, водоотпорност, автономија до 11 часа, интеграција со асистенти на Alexa и Google Assistant, компатибилен со Spotify, Apple Music и други услуги за стриминг ... тешко е да се смисли функција што недостасува во долгата листа на спецификации на овој Sonos Move.

Сега е достапна и во убава „месечина бела“ боја што се додава на црната што беше лансирана пред неколку месеци. Компанијата исто така објави ажурирање на софтвер за сите свои Sonos Move што ви ги дава уште еден час автономија благодарение на поефикасната потрошувачка кои постигнаа откако работеа со нивниот звучник Sonos Arc, нова звучна лента за вашата телевизија. Со тој дополнителен час автономија, користењето до 11 часа се постигнува преку вградената батерија на Sonos Move додека е надвор од својата основа за полнење.

Овој нов лунарно-бел модел може да се набави од 7 јули во неговата официјална продавница (линк) со цена од 399 €. Црниот модел со истите карактеристики сега е достапен и во вашата продавница и во другите онлајн продавници. Ако сакате паметен звучник со врвен квалитет на звукот и HomePod не завршува со полнење, овој Sonos Move може да биде одлична опција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.