Сонос сега ја поддржува Apple Music во бета фаза

сонос-јаболко-музика

Сопствениците на звучници имаат среќа бидејќи конечно ќе можат да уживаат во стриминг музичкиот сервис на Apple, Apple Music на своите безжични звучници, подобро доцна отколку никогаш. На крајот на ноември, Сонос потврди дека ќе понуди поддршка овој месец, точно на 15 декември. Само вчера лансирана е првата бета верзија која им овозможува на корисниците да уживаат во широкиот каталог на „Епл музика“ на уреди со потпис на Sonos.

сонос-игра5

Но, има и нешто, како и сè, во овие работи. Во моментот звучниците на Сонос Тие се компатибилни само со корисници кои се регистрираа за бета-програмата минатиот ноември. За сите оние корисници кои не. Сонос вели дека постепено ќе додаде можност за повеќе луѓе да ги користат како што напредува бета-развојот. Поддршката на Apple Music за сите корисници, без исклучоци, е планирана на почетокот на 2016 година, без фирмата Sonos да може да утврди поконкретен датум.

Корисниците на звучниците на Sonos ќе треба да ја додадат Apple Music на апликацијата што управува со овие звучници, каде што веќе можеме да ги најдеме и Spotify и Pandora, големите гиганти на стриминг музика денес и директната конкуренција од новиот стриминг музички сервис на Apple. Откако ќе се додаде, корисниците ќе можат да пристапат до секциите За тебе, Моја музика, Нова и Радио.

Радио станицата Епл Музик, Beats 1, исто така достапни на звучниците на Sonos, откако ќе успееме да им ја додадеме бета-програмата на Apple Music. Како што е наведено во „Сонос“, „Бета-верзијата не е финален производ, но е преглед со повеќето карактеристики што ќе ги имаме во иднина. Правиме некои мали прилагодувања, така што крајниот производ ќе им се допадне на сите »

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.