Sonos ќе биде компатибилен со AirPlay 2 во јули

Ова е несомнено многу добра вест за сите оние корисници кои размислуваат да купат звучник и сакаат да го имаат предностите на AirPlay 2 во ова без да поминете низ набавка на HomePod, или затоа што не е достапен во вашата земја (како што е случајот во Шпанија) или од која било друга причина.

Во овој случај, извршниот директор на Сонос, Патрик Спенс, официјално потврди дека звучниците на неговата компанија Поддршката за AirPlay 2 ќе биде додадена од следниот месец, без да се стави точен датум. Вестите се одлични за секого и, покрај сè, повеќе звучници кои ја поддржуваат оваа технологија, толку подобро.

Списокот на компатибилни звучници е важен, но во неколку дела денес

Најлошото од сите е што многу производители официјално потврдија дека нивните звучници ќе бидат компатибилни со AirPlay 2, меѓу нив наоѓаме: Beoplay, BeoSound, BeoVision, Denon, Libratone, Marantz, Naim или истите Sonos One, Sonos Play 5, Sonos Playbase, тие ја објавија својата компатибилност одамна, но треба да се ажурираат за да бидат компатибилни. Сега Сонос го закажа месецот и претходно најавените модели се очекува да ја добијат оваа компатибилност.

Придобивките од AirPlay 2 се многу, но можеме да ја потенцираме можноста за директно поврзување со мрежата и со тоа да можеме да ја пуштаме нашата омилена музика едноставно со притискање на копчето «Play» на нашиот iPhone. Тие исто така ви овозможуваат да пуштате музика помеѓу неколку звучници со оваа технологија без оглед на брендот или да слушате музика од различни извори на аудио во секој од компатибилните звучници, вистински луксуз.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.